Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Skolās svin Eiropas dienu

Svinot Eiropas dienu, 9. maijā daudzās skolās notika dažādi izglītojoši un izklaidējoši pasākumi.

«Bauskas Dzīve» apmeklēja Bauskas 2. vidusskolu. Te jau otro gadu klašu kolektīvi iepazīstina ar dažādām Eiropas valstīm. 10.b klases skolniece Amanda Berlinska «Bauskas Dzīvei» pastāstīja, ka ir priecīga par izlozē radīto iespēju iepazīstināt visus ar Lietuvu: «Man ir lietuviska izcelsme, tādēļ stāstīšu anekdoti lietuviešu valodā. Esam sagatavojuši informāciju par lietām, kas raksturo Lietuvu: basketbolu, cepelīniem, šakoti.»

Ar Franciju iepazīstinās 10.a klase. «Mēs prezentēsim Franciju, stāstot par slaveniem futbolistiem, franču ēdieniem un smaržām,» stāsta Raivis Štrovalds. Viņa klasesbiedrs Stīvens Berlinskis atzinīgi vērtē šādu pasākumu, jo tajā var uzzināt ko jaunu par valstīm, tautām un to paražām.

9.b klases skolniece Jolanta Irmane piebilst, ka nemaz nav bijis tik viegli sagatavot prezentāciju par Latviju. Nācies domāt, ko par savu valsti pastāstīt neparastu, mazāk zināmu.

Klašu uzstāšanās bija daudzveidīga. Skolēni dziedāja, dejoja, plakātos bija skatāma daudzpusīga informācija par Eiropas Savienības valstīm. Pie dažiem galdiņiem varēja nobaudīt izvēlētās valsts raksturīgākos ēdienus. «Izzinošs un interesants sarīkojums,» tā «Bauskas Dzīvei» to vērtēja 10.b klases audzēknis Juliāns Popovičs.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas