Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Skolēni demonstrē pašu izdomātas spēles 1

Zemgales reģiona skolēni aprīļa nogalē ieradās Bauskā, lai žūrijai demonstrētu savas tērpu kolekcijas, kā arī iepazīstinātu ar pašu izdomātajām radošajām spēlēm.

Novērtējot redzēto, žūrija uzteica Bauskas skolu audzēkņu veikumu. Zemgales reģiona tērpu kolekciju skatē – konkursā «Rakstu darbi» – 1. pakāpes diplomu ieguva Bauskas pilsētas pamatskolas lietišķās mākslas pulciņa kolekcija «Gadskārtu raksti». Ar skolēniem kolekciju kopā darināja pasniedzēja Daiga Sējēja. 1. pakāpes diploms arī Bauskas sākumskolas vizuālās mākslas pulciņa kolekcijai «Rakstītāja man' māsiņa». Pulciņu vada skolotāja Aiva Linkeviča. 2. pakāpes diplomu saņēma Bauskas bērnu un jauniešu centra (BJC) rokdarbu studijas «Kamolītis» kolekcija «Saburto». Pulciņu vada skolotāja Ilze Krieviņa.

Aizrautīgi Bauskas BJC pagalmā ritēja radošo darbnīcu demonstrējumi. Vislielāko apmeklētāju interesi saistīja Ogres Valsts ģimnāzijas mākslas pulciņa «Dzīves vide» piedāvātā atrakcija. Tās laikā ikviens varēja no ziepju burbuļiem pagatavot oriģinālus balonus, kurus pēcāk var saglabāt ilgākam laikam. Te tapa arī neparasti papīra ziedi.

«Burbuļu pūšana tiešām bija ļoti interesanta. Vēl man patika iemācīties ļoti vienkārša, bet skaista papīra ziediņa izgatavošanu,» tā par Ogres ģimnāzijas piedāvājumu «Bauskas Dzīvei» izteicās Bauskas sākumskolas 2. klases skolnieks Edgars Saltais. Žūrija Ogres skolēnu un skolotājas Ingrīdas Dārznieces veikumu novērtēja ar 1. pakāpi.

Šādu pašu vērtējumu izpelnījās Tukuma vakara un neklātienes vidusskolas mākslas pulciņa piedāvātā spēle, kurā varēja ko vairāk uzzināt par latvju rakstiem. Žūrijas pārstāve tekstilmāksliniece Baiba Vaivare uzteica oriģinālo piegājienu, kā ieinteresēt skolēnus ko vairāk uzzināt par latviešu rakstu zīmēm. Ar skolēniem Tukumā strādā pedagoģe Ilze Rasa.

Vēl 1. pakāpes diplomu saņēma Suntažu vidusskolas Lauberes filiāles pulciņa «Čaklie pirkstiņi» izdomātā radošā spēle.

No mūsu novadiem konkursa 2. kārtā bija iekļuvuši iecavnieki. Iecavas internātpamatskolas pulciņa «Radošās prasmes» dalībnieki un vadītāja Iveta Putniņa ikvienam bija gatavi iemācīt izšūt oriģinālus Latvijas karodziņus. «Ideja radās rokdarbu stundās. Tikai sākumā var šķist, ka saskaitīt diedziņus un pareizi izvērt adatu ir ļoti sarežģīti. Katrs, kas to pamēģinājis, atzīst, šī nodarbošanās ir ļoti vienkārša,» par karodziņu darināšanu stāsta I. Putniņa. Žūrija iecavnieku radošajai darbnīcai piešķīra 2. pakāpes diplomu.

Žūrijas priekšsēdētāja Valsts izglītības satura centra vecākā referente Areta Raudzepa «Bauskas Dzīvei» atklāja vērtēšanas pamatkritērijus. Galvenais, lai šajā darbnīcā bērni justu spēles momentu, lai izgatavoto priekšmetu varētu vēl izmantot, nevis nolikt malā. Tādēļ viņa īpaši uzteica Ogres Valsts ģimnāzijas, arī Tukuma vakara un neklātienes vidusskolas radošās darbnīcas. «Apmeklējam šādas skates visos Latvijas reģionos un katrreiz priecājamies, cik daudz oriģinālu ideju bērni kopā ar skolotājiem spēj radīt.

Zemgales reģiona pasākums Bauskā ir labi organizēts. Jauki, ka te uzaicināti pilsētas skolu audzēkņi, kuri var izmantot radošo darbnīcu piedāvājumus. Tieši skolēni būs tie, kam šīs aktivitātes Dziesmu un deju svētku laikā būs paredzētas,» pastāstīja A. Raudzepa.
Oriģinālākās radošās darbnīcas no visas Latvijas varēs apskatīt un līdzdarboties tajās 11. jūlijā Vērmanes dārzā Rīgā.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Vietējās ziņas