Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Skolēni eksperimentos atklāj radošumu

Dūmi, pelēkas putas un baloni, kuri paši piepūšas. Tik daudzveidīgus eksperimentus konkursā Bauskas bērnu un jauniešu centrā (BJC) otrdien, 16. februārī, demonstrēja Bauskas un Rundāles novada skolēni.

«Idejas noskatos internetā, pats izdomāju. Eksperimentējot attīstu prātu, pilnveidoju prasmes,» pirms demonstrējuma «Bauskas Dzīvei» stāsta Ozolaines pamatskolas 6. klases skolnieks Endijs Burkovskis. Viņa skolasbiedrs 5. klases audzēknis Artis Jarmalavičs piebilst, ka šādā konkursā piedalās kopš 2. klases: «Satraukuma nav, galvenais viss skolā izmēģinātais jāizdara mierīgi.» Savukārt Endijs Burkovskis no 6. klases atklāj, ka svarīga ir pacietība un treniņš. Konkursā demonstrēto eksperimentu viņš atkārtojis desmit reižu.

Ozolaines pamatskolas skolotāja Māra Brokovska stāsta, ka bērni ir dažādi. Vieni datoru un internetu izmanto spēlītēm, citi tajā atrod jaunas idejas. Pozitīvi ir tas, ka audzēkņi skolas pasākumos demonstrē savus atklājumus. Tā viņi rosina skolasbiedrus būt radošākiem, laiku pavadīt interesantāk.

Bauskas pilsētas pamatskolas 6. klases skolēni Klēra Kuļikauska, Dāvids Burmistrovs un Juris Markuss Ručs rādīja interesantus eksperimentus ar putām. Savu radošo darbu viņi nosauca «Zobu pasta un salūts zilonim».

«Galvenais, lai pašiem būtu interesanti darboties un lai eksperiments vizuāli labi izskatītos. Pelēkās putas, kas gāzās ārā no kolbas, manuprāt, visiem patika. Ķīmijas eksperimenti nav bīstami, ja strādā uzmanīgi un precīzi ievēro izmantojamo vielu daudzumu,» pieredzē dalās J. M. Ručs.

Skolēnu eksperimentus vērtēja vides gide no Rīgas Ināra Cukura. «Bauskas Dzīvei» viņa pastāstīja, ka svarīgākais, lai skolēni demonstrē ko oriģinālu. Tāpat pozitīvi ir tie darbiņi, kuriem var rast kādu praktisku pielietojumu. Pēc konkursa I. Cukura skolēniem pastāstīja daudz interesanta par šī gada Latvijas dzīvnieku āpsi.

BJC metodiķe Veronika Puķe informēja, ka šogad netiek rīkots konkurss valsts līmenī. Tādēļ skolēniem nav jāsacenšas par iekļūšanu nākamajā kārtā. «Neraugoties uz to, priecājamies, ka dalībnieku šogad ir vairāk nekā pērn. Zinot, ka nav jācīnās par iekļūšanu nākamajā kārtā, skolēni darbojas drošāk, atraisītāk,» tā V. Puķe.

Pēc demonstrējumiem konkursa dalībnieki no Bauskas sākumskolas, pilsētas pamatskolas, BJC elektronikas un lego pulciņa, kā arī Pilsrundāles vidusskolas iesaistījās radošajās darbnīcās. Tajās viņiem atkal bija iespēja apliecināt savu izdomu un radošumu.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas