Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Skolēni «ēno» policijā un ražotnē 2

Ēnu dienā 14. februārī iespēju izzināt dažādas profesijas izmantoja gan vecāko klašu, gan jaunāki skolēni.

Valsts policijas Bauskas iecirknī «ēnot» policijas darbiniekus un iepazīties ar profesiju bija ieradušies deviņi skolēni. Likumsargu darbu izzināja Bauskas sākumskolas, Bauskas Valsts ģimnāzijas audzēkņi un studenti no Rīgas Valsts tehnikuma.

Ar jauniešiem tikās dažādu jomu policijas amatpersonas. Par savu darbu stāstīja Kārtības policijas nodaļas priekšnieks Armands Staļūns, vecākā inspektore darbā ar nepilngadīgajiem Ilva Buka, vecākā inspektore Svetlana Grantiņa, kā arī ceļu policistu darbu vadītājs Bauskā, vecākais inspektors Aleksandrs Sidorčiks. Viņi «ēnotājiem» izstāstīja par savu profesiju, atbildēja uz daudzajiem jautājumiem. Skolēnus interesēja, kādas ir izglītības iegūšanas iespējas, kāds ir policista dienas darba režīms. Visiem «ēnotājiem» bija arī iespēja sekot līdzi policijas darbinieku ikdienas gaitām, piedaloties reidā ceļu satiksmes uzraudzībā. Īpaši aizraujoša un interesanta jauniešiem šķita patrulēšana pilsētā.

«Priecē tas, ka «ēnotāji» izrādīja patiesu interesi par profesiju, uzdeva daudz interesējošu jautājumu, lai saprastu, vai pašu priekšstats par darbu policijā atbilst pieredzējušu darbinieku stāstītajam,» tā skolēnus raksturoja Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Ieva Sietniece.

Iecavas uzņēmumā «Vizulo» Ēnu dienā «Bauskas Dzīve» sastapa divas Bauskas Valsts ģimnāzijas audzēknes, 11. klases skolnieces Samantu Smilgu un Ilonu Vīgupu. Jaunietes par ražotni bija uzzinājušas no paziņām. Pirmie iespaidi uzņēmumā viņas patīkami pārsteidza. Necilā ēkā netālu Iecavas centra izvietojusies moderna ražotne, kuras produkciju pazīst daudzās pasaules valstīs. Meitenes iepazinās ar šeit topošiem apgaismes ķermeņiem, kuri ceļo pie patērētājiem Jaunzēlandē, Šveicē un citviet pasaulē.

Sarunā ar «Bauskas Dzīvi» ģimnāzistes atzina, ka pēc vienas apmeklējuma reizes vēl nevar pateikt, vai gribētu šeit strādāt. S. Smilga izteica šaubas, vai viņa spētu apgūt visas šeit esošās modernās tehnoloģijas. Montāžas daļas vadītājs Elvis Holsts skaidroja, ka ražotnē strādāt var dažādās jomās. Protams, ja saista tehniskie darbi, tad vēlams pēc vidusskolas doties studēt uz Rīgas Tehnisko universitāti. Jaunietes atzina, ka izvēle iepazīt ražotni Iecavā bijusi ļoti vērtīga.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Vietējās ziņas