Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Skolēni iepazīst Aspazijas un Raiņa daiļradi

Raiņa un Aspazijas daiļrades apzināšana un radošo mājas darbu prezentācija – tie ir uzdevumi, kurus veiks 30 skolēni, konkursa «Plašā apvāršņa konkurss» dalībnieki.

Bauskas kultūras centrā otrdien, 14. aprīlī, notiks Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) un Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padomes rīkotā «Plašā apvāršņa konkursa» otrās kārtas reģionālais konkurss. Tā informē LNB sabiedrisko attiecību speciālists Augusts Zilberts. Konkursā piedalīsies 33 skolēni – pirmās kārtas uzvarētāji no Zemgales skolām un bibliotēkām.

Martā konkursa pirmajā kārtā skolēni pildīja radošus un izglītojošus uzdevumus par Raini un Aspaziju. Dalībnieki rakstīja pārdomas par aizraujošām idejām un tēliem literātu darbos, veidoja dzejoļu ilustrācijas, kā arī radīja Raiņa un Aspazijas karogus. Kopumā trīs klašu grupās no Rīgas, Latgales, Zemgales, Kurzemes un Vidzemes reģioniem konkursa pirmajā kārtā piedalījās 6 604 skolēni no 101 skolas un 38 bibliotēkām.

Reģionālajos pusfinālos dalībnieki prezentēs savus radošos mājasdarbus, dažādos uzdevumos apliecinās zināšanas par Raiņa un Aspazijas dzeju un dzīvi, kā arī tiksies žūrijas pārstāvjiem – rakstniekiem, māksliniekiem un literatūras pētniekiem. Bauskā ieradīsies Ilmārs Šlāpins, Gundega Muzikante un Ruta Rikše.

Bauskas centrālās bibliotēkas direktores vietniece Māra Kuļikauska informē, ka 33 Zemgales reģionālā konkursa dalībnieku vidū būs skolēni no Bauskas, Ceraukstes pagasta, Codes, Iecavas novada, Misas, Piulsrundāles, Vecumnieku un Valles vidusskolām. Bauskā ieradīsies arī literatūras pārzinātāji no Dobeles, Jelgavas, Neretas, Ozolniekiem, Seces.

Konkursa fināls notiks maijā Rīgā. Skolēniem galvenā balva būs iespēja piedalīties nedēļu ilgā bezmaksas nometnē jaunajiem lasītājiem Raiņa un Aspazijas iemīļotajā pilsētā Jūrmalā. Nometnes programmā līdztekus veselīgai atpūtai dabā ieplānotas ekskursijas, nodarbības muzejos, grāmatām veltītas spēles un konkursi, radošas darbnīcas, tikšanās ar rakstniekiem un citām radošām personībām.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas