Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Skolēni iepazīst Nacionālos bruņotos spēkus 8

Tuvojoties Latvijas simtgadei, Misas vidusskolā pagājušajā nedēļā tika organizēts pasākums, lai aktualizētu patriotismu, vēlmi labāk izprast aizsardzības nozīmīgumu, veidotu piederības izjūtu Latvijai, radītu priekšstatu par karavīra profesiju un armijas lomu valsts aizsardzībā.

Sadarbībā ar bijušo skolas absolventu – pašlaik Nacionālo bruņoto spēku (NBS) majoru Elmāru Popakulu, 11. oktobrī tika organizēta tikšanās ar Sauszemes spēku Kājnieku brigādes 1. mehanizētā kājnieku bataljona (LATBAT) pārstāvjiem. E. Popakuls un A. Baltais sniedza izglītojamajiem ieskatu par LATBAT vēsturi, uzdevumiem, struktūru, simboliku, karavīru ikdienu.

Karavīri līdzi bija atveduši vairākas tehnikas vienības. Ieroču displejā – tehnikas apskatē gan lieliem, gan maziem – interesentiem tika dota iespēja iepazīt kaujas tehniku, uzdot jautājumus karavīriem, izmēģināt, cik smags ir viņu ekipējums (aizsargveste, mugursoma, ķivere, ierocis). Drosmīgākie ieguva arī maskēšanās krāsojumu uz sejas. Pasākums izvērtās ļoti interesants, jo lielākajai daļai klātesošo tik tuva tikšanās ar karavīriem un tehnikas aprīkojumu bija pirmo reizi. Karavīri bija atsaucīgi, labprāt visu izrādīja, paskaidroja un pacietīgi atbildēja uz neskaitāmiem jautājumiem.

«Savējie atgriežas, un jūtams, ka to dara ar prieku, – tādas pārdomas radās pēc pasākuma skolā. Mūsu absolventi reizi pa reizei iegriežas skolā un gatavi dalīties ar ieguvumiem par savas karjeras ceļu. Redzot 2000. gada absolventa – NBS majora Elmāra – stāju un izteiktu pedagoga talantu, degsmi par to, ko viņš dzīvē dara, gribas domāt, ka esam drošībā kā valsts, kā ģimene, ikviens. Jaunie karavīri, kuri pārvaldīja kaujas tehniku, bija ieinteresēti un pārliecināti stāstnieki par katru no kaujas tehnikas vienībām. Viņi ir izturējuši vīrišķības pārbaudījumus, trenējuši fizisko izturību un psiholoģisko gatavību būt projām no mājām un kalpot savai valstij. Tikai pārliecināts kareivis var droši dot solījumu: Gods kalpot Latvijai! Pēc dzirdētā prezentācijā tika iezīmēts ceļš, kurš ved uz vīrišķību un pašaizliedzību – nevis sevi taupot un atkāpjoties pie grūtībām, bet darot un pārvarot sevi gan morāli, gan fiziski. Paldies Sauszemes spēku kājnieku brigādes komandierim pulkvedim Ilmāram Atim Lejiņam par doto atļauju šādai vizītei Misas vidusskolā un visai karavīru komandai par šo dienu, kura Misas vidusskolas skolēnu saimei bija ļoti nozīmīga un audzinoša. Īpaša pateicība E. Popakulam, A. Baltajam par pārdomāto un labi organizēto pasākumu. Neformālās sarunās tika iezīmēts tālākais sadarbības ceļš,» gandarīta par pasākumu bija skolas direktore Anna Balgalve.

Pievieno komentāru

Komentāri 8

nezinītis

Tie kaujas bruņu rati bija pašu vai tomēr šeit vaļoties sabraukušā ārzemju karaspēka īpašums ?

pirms gada, 2017.10.18 14:01

ome

Nu nezinu, tas ir mans personīgais viedoklis. Vai tik maziem bērniem šo vajadzētu demonstrēt.

pirms gada, 2017.10.18 22:31

tāpēc, ka

Lielākiem rakariem šādas lietas vairs neinteresē - tām padod priekšā svaigu miesu un kādu šļuku stipra dzēriena.

pirms gada, 2017.10.25 13:51

secinājums

Forši, ka Latvijai ir sava kaujasspējīga armija, bet nebūs jau ar ko karot - varas vīru drauds Nr.1 Krievija patiesībā ir lielākais latviešu tautas draugs.

pirms gada, 2017.10.18 18:59

Jenots

Varēja atvest parādīt tautai jūras spēku triecienplostu.

pirms gada, 2017.10.18 20:16

triecienpirdis

Nevarēja vis atvest ! Laika ziņā sakrita ar plostošanu uz tā triecienplosta, jūras vājbruņspēki jau bija nespēkā .

pirms gada, 2017.10.20 11:28

vai ne

ļoti romantiski
ceru, ka bērniem tika izskaidrots, ka katrs no ieročiem ir domāts tādu pašu cilvēku nogalināšanai, ka tu pats

pirms gada, 2017.10.19 09:01

Cirvis

Tpu tpu tpu, ceru, ka nekad tas nebūs vajadzīgs!

pirms gada, 2017.11.09 20:54

Vietējās ziņas