Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Skolēni izzina nākotnes profesijas 2

Metinātājs, frēzētājs, virpotājs – profesijas, kurās nepieciešams daudz spēka, izturības, tas ir darbs stipriem vīriešiem. Karjeras attīstības atbalsta pasākumā «Tehnobusa vizīte Bauskas novadā» skolēni varēja pārliecināties par pretējo.

Mašīnbūves un metālrūpniecības apstrādes asociācijas autobuss ir kā ceļojoša mācību laboratorija. Tajā instruktori ar darba pieredzi mašīnbūves nozarē prezentē iekārtas, izskaidro mūsdienīgu sistēmu darbību un pielietojumu, konsultē par karjeras iespējām. Jaunieši var pamēģināt darboties ar iekārtām.

Tehnobuss pie Bauskas novada domes uzturēsies visu šo nedēļu. Pirmdien, 7. maijā, uz nodarbībām tajā ieradās Mežgaļu, Codes un Vecsaules skolu audzēkņi. Pavadījuši sev atvēlēto laiku moderni aprīkotajā transporta līdzeklī, Codes skolēni iespaidos dalījās arī ar «Bauskas Dzīvi». Devītās klases audzēknis Namejs Ennītis atzina, ka lietderīgi bijis uzzināt ko vairāk par metinātāja profesiju. Savukārt Edgars Gurčenko piebilda, ka nodarbībā stāstītais varētu noderēt viņa izvēlētajā profesijā. Puisis nolēmis kļūt par ugunsdzēsēju, tur prasmes darboties ar visdažādākajām ierīcēm būtu ļoti vērtīgas. Laura Bernharde atzina, ka jebkāda jaunas jomas izzināšana skolēniem noder dzīves pieredzes bagātināšanai.

Līdz ar audzēkņiem tehnobusu apmeklēja arī skolotāja Mairita Ostrovska. Viņas secinājums, kuru pedagoģe nodos arī citiem audzēkņiem, cik svarīgi ir mācīties fiziku. Nākotnē nebūs daudz amatu, kur bez šīs jomas pārzināšanas varēs iztikt.

Pēc Codes skolēniem tehnobusā «Bauskas Dzīve» sastapa audzēkņus no Mežgaļu pamatskolas. Pasniedzējs, mašīnbūves speciālists Edvīns Aizupietis pusaudžiem izrādīja modernās iekārtas. «Daudziem no mums ir stereotips viedoklis par metinātāja arodu – tas ir netīrs, bīstams, dzirksteles lec pa gaisu. Smags vīriešu darbs. Būtībā tā jau ir pagātne. Tagad arvien vairāk metinātāji savā darbā izmanto modernas datorprogrammas. Darbu var veikt baltā kreklā,» skaidroja pasniedzējs.

 Viņš atzina, ka modernās tehnoloģijas šo arodu padarījušas pieejamu arī sievietēm. Galvenais, labi jāapgūst programmēšanas pamati. Skolēniem E. Aizupietis vēlēja pēc iespējas labāk mācīties fiziku un matemātiku. Tas palīdzēs studijās, arī darbā. Pieprasījums pēc augsti izglītotiem metinātājiem, frēzētājiem valstī ir ļoti liels, atalgojums – konkurētspējīgs.

Skolēniem bija iespēja pašiem veikt nelielus darbiņus ar modernām iekārtām. Ieģērbta spectērpā, metināja 8. klases skolniece Elīna Majauska. Meitene atzina, darbs bijis interesants, metināšanā nekas nav šķitis smags un neizdarāms.
Tehnobusu turpmākajās dienās apmeklēs skolēni no pārējām Bauskas novada vispārizglītojošām skolām. Tādējādi atraktīvā veidā tiks veicināta jauniešu interese par inženierzinātnēm, it īpaši mašīnbūves un metālapstrādes specialitātēm.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Vietējās ziņas