Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Skolēni «meklē» savu nākotnes profesiju 3

Valsts pārvaldes iestādēs piektdien, 30. septembrī, bija Atvērto durvju diena. Bauskā šajā dienā pusaudžus gaidīja Valsts ieņēmumu dienestā.

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Bauskas klientu apkalpošanas centra vadītāja Irina Jegopa «Bauskas Dzīvei» pastāstīja, ka šādās tikšanās reizēs popularizē dienesta darbu un skaidro nodokļu maksāšanas nepieciešamību. «Mums svarīgi parādīt, kā strādājam, kādas zināšanas nepieciešamas, lai skolēni nākotnē varētu meklēt mūsu iestādē darbu. Paaudžu maiņa ir vēlama, jaunos cilvēkus varētu saistīt modernās tehnoloģijas, kas arvien vairāk ienāk gan ikdienā, gan mūsu dienestā,» tā I. Jegopa.

«Bauskas Dzīve» ieradās VID Bauskas klientu apkalpošanas centrā, kad ekskursijā bija atnākuši Bauskas pilsētas pamatskolas 8. un 9. klašu skolēni. Jaunieši iepazīšanos ar iestādi sāka klientu apkalpošanas zālē, pēc tam devās uz dienesta telpām, kur ikdienā apmeklētājiem ieeja ir liegta.

Bauskas klientu apkalpošanas centra galvenā nodokļu inspektore Iveta Liepa pastāstīja par dienesta darbu un struktūru. Skolēnus interesēja, kādas iespējas atgūt nodokļus, ja vecāki samaksājuši par bērnu nodarbībām Bērnu un jauniešu centrā, Mūzikas skolā. I. Liepa rosināja krāt čekus, izmantot modernās aplikācijas un saņemt nodokļu pārmaksu, kā to paredz valstī spēkā esošie noteikumi.
Stāstot par VID darbu, skolēniem tika uzdoti dažādi jautājumi. Zinošākais bija 9.a klases skolnieks Reinis Jubelis. «Man šķiet noderīgas šādas mācību ekskursijas uz iestādēm un uzņēmumiem. Ir jādomā, kur mācīties tālāk, kam pievērst vairāk uzmanības. Šodien daudz ko uzzināju par Valsts ieņēmumu dienesta darbu. Varbūt nākotnē darbs šajā iestādē kļūs par manu profesiju,» stāsta 9. klases audzēknis. I. Jegopa piebilda, ka šajā dienā ar VID darbu iepazinās arī Bauskas  2. vidusskolas audzēkņi.

Atvērto durvju diena 30. septembrī notika vairākās Iekšlietu ministrijas un tās padotībā esošās iestādēs. Valsts policijas Bauskas iecirkņa vecākā inspektore Ilva Buka pastāstīja, ka Bauskas un Iecavas novada skolēni policijas darbu nolēmuši iepazīt oktobra sākumā.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

hmm

skoleni pirms iegrabieties studiju kreditos padomajiet vai jus vispar dzivosiet lv-----ne visur lv izglitiba tiek atzita

pirms 2 gadiem, 2016.10.02 00:05

Nu je...

Butu vedusi vuetejos uznemejus radit kas tos nodoklas maksa..nevis mudinat palielinat ieredniecibu.
Skiet ka vispar prats aizbraucis atbildigajiem

pirms 2 gadiem, 2016.10.02 13:29

oc

Visus atlikušos Latvijas iedzīvotājus iekārtot VIDā! Un tad visi dzīvosim labklājībā... Tikai kuras valsts nodokļus mēs varētu administrēt? ;)

pirms 2 gadiem, 2016.10.03 22:44

Vietējās ziņas