Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Skolēni meklēs dzejnieka testamentu 6

Novadnieka Viļa Plūdoņa 144. dzimšanas dienu Bauskas Centrālā bibliotēka (BCB) atzīmēs ar īpašu pasākumu skolēniem. 4. līdz 6. klašu audzēkņus Bauskā gaidīs 8. martā.

BCB galvenā bibliogrāfe Laimdota Ozoliņa informē, ka šogad jubilejas pasākums risināsies ne tikai bibliotēkas telpās, bet arī visā Bauskas kultūras centrā (BKC). Aktivitāte «Meklēsim Plūdoņa testamentu Bauskas muižniecības namā» risināsies visā ēkā no pagraba līdz bēniņiem.

 «Katra dzejnieka testaments ir viņa dzeja. Atrakcijas dalībniekiem būs dots uzdevums atrast un sakārtot septiņus Plūdoņa dzejoļus pareizā secībā. Tā viņi uzzinās savas testamenta daļas vēlējumu,» stāsta L. Ozoliņa.

Skolēnus sagaidīs Bauskas kultūras centra, Plūdoņa muzeja, arī bibliotēku pārstāvji. Bērni apskatīs BKC jeb bijušā Bauskas muižniecības nama telpas, uzzinās ko jaunu par to izmantošanu mūsdienās, kā arī rādīs savas zināšanas par novada vēsturi un V. Plūdoņa daiļradi. Skolēnus gaidīs dažādi pārsteigumi.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

Varimants Plūdons

Paldies Bauskas Centrālai bibliotēkai, ka iepazīstiniet jauniešus ar Viļa Plūdoņa daiļdarbiem. Vienu gan vēlos piezīmēt, šim aprakstam pievienotais grāmatas vāks rāda mana tēva vārdu nepareizi, tas nav Plūdonis, bet gan Plūdons, par to tēvs ļoti uzstājās. Kad māsai Antrai Rīgā izdevuši Pasi, tanī vārds ir bijis rakstīts ar "i", tēvs masu tūlīt aizsūtījis atpakaļ, lai izdod pasi ar pareizu vārdu Plūdone, to arī iestāde izdarījusi.

pirms gada, 2018.02.27 21:25

Laimdota Ozoliņa

Mīļš paldies par labajiem vārdiem. Paldies par informāciju, ko gan mēģinām jau pielietot, bet ne vienmēr vēl sanāk. Sirsnīgi sveicieni no visiem pasākuma organizatoriem!

pirms gada, 2018.02.28 09:15

vērotājs no malas

Tātad, pareizi tomēr ir jāraksta "dzejnieka Plūdona 144.dzimšanas diena", " Plūdona testaments" un "Plūdona dzeja", nevis "Plūdoņa", kas ir vārda " Plūdonis" locījums.

pirms gada, 2018.02.27 23:32

Varimants Pludons

Es neesmu spēcīgs latviešu valodas gramatikā, jo dzimteni atstāju kā pusaudzis, bet vienu ļoti labi atceros, tēvs vienmēr pastāvēja, ka uzvārdi ir gramatikas izņēmums

pirms gada, 2018.03.06 18:06

Cien. V. Plūdonam

Tad jau Jūsu tekstā arī pareizi būtu jābūt rakstītam "Viļa Plūdona daiļdarbiem", nevis "Viļa Plūdoņa daiļdarbiem", jo "Vilis Plūdons - Viļa Plūdona" un "Vilis Plūdonis - Viļa Plūdoņa"... Tad kā ir pareizi?

pirms gada, 2018.02.28 11:02

daiļradītājs ar pindzeli

Vārdu plūdoņa dzejā Plūdonim bija plūsmaina, un lasītāju attieksme pret to bija jūsmaina.

pirms gada, 2018.03.03 17:30

Vietējās ziņas