Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Skolēni pārbauda vēstures zināšanas 3

Bauskas 1. vidusskolas telpās 24. novembrī notika Bauskas novada skolu 8. klašu konkurss vēsturē «Mana Latvija». Pēc sešu uzdevumu izpildes un radošā priekšnesuma par uzvarētāju kļuva Vecsaules pamatskolas komanda.Uz konkursu ieradās astoņu skolu deviņas komandas - divas vienības bija mājiniekiem - Bauskas 1. vidusskolai.  Konkursa tēma bija Livonijas laikmets Latvijas vēsturē.   Codes pamatskolas vēstures skolotāja Inga Kreņģele atzina, ka sagatavošanās periods bijis saspringts. Grūtības sagādājis tas, ka skolēni, kas labi apguvuši vēsturi, ir aizņemti arī citās jomās - dzied un dejo, piedalās dažādos pulciņos. Četrus dalībniekus pēc stundām sapulcēt kopā nav bijis viegli. Konkursā skolotāja ar savu komandu piedalās jau piekto gadu. Pagaidām labākais panākums ir piektā vieta pirms trim gadiem, bet toreiz sacensības notika Bauskas rajona mērogā.  Vecsaules pamatskolas jaunie erudīti jau pēc pirmajiem pārbaudījumiem bija noskaņoti uz uzvaru. Kapteinis Ansis Skadiņš skaļi noteica, lai apkārtējie arī dzirdētu: «Easy, easy (‘viegli, viegli' - angļu val.), mēs dominējam!» Kaspars Kauneckaitis atzina, ka gatavojušies nopietni un pēc pirmajiem uzdevumiem uztraukums pārgājis. Trakākais esot aiz muguras. Visi kopā vērtēja, ka jūtoties zinoši uzdevumos, jo viņus ir gatavojusi skolotāja Lauma Zariņa, kura esot stingra, ar stipru raksturu. Visinteresantākais skolēniem bija pēdējais, radošais uzdevums - iedomāties, ka visi četri skolēni ir dižciltīga viduslaiku ģimene, un izveidot savu dzimtas simboliku, ģerboni Livonijas laikmeta stilā.   Konkurss notika jau devīto reizi. Tā organizatore un Uzvaras vidusskolas vēstures skolotāja Ligita Būmeistare pastāstīja, ka jau piekto gadu konkurss rīkots novembrī, pieminot arī Latvijas valsts jubileju. Vairāk par šo pasākumu lasiet piektdienas, 26. novembra, laikrakstā «Bauskas Dzīve».  Uzziņai Konkursa rezultāti:- 1. vieta Vecsaules pamatskolai, 2. v. Mežgaļu pamatskolai, 3. v. Bauskas 1. vidusskolas 8.b klases komandai.-Piedalījās arī Bauskas 1. vidusskolas 8.a klases komanda, Bauskas pilsētas Kristīgā pamatskola, Codes pamatskola, Ozolaines pamatskola, Mežotnes internātvidusskola, Uzvaras vidusskola.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Senāk piedalījās

Aplausi skolēniem un skolotājiem, ka akcentē Latvijas vēstures mācīšanu. Savādāk politiķiem un cilvēkiem no malas liekas, ka Latvijas vēsturi skolās nemāca. Sveiciens visiem skolotājiem, kas aizveda bērnus uz konkursu, jo sagatavošanās ir grūts darbs. Pati atceros no pieredzes.Visi jau nevar uzvarēt. Arī mani mācīja forša skolotāja Ligita Būmeistare.

pirms 7 gadiem, 2010.11.26 08:48

Vecsaules absolvents

Sveiciens skolotājai Laumai!!!! Stingrai, prasīgai, bet baigi foršai!:)

pirms 7 gadiem, 2010.11.25 18:55

Vietējās ziņas