Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Skolēni spriež par multikulturālismu

Kultūru mijiedarbība, latviešu nācijas līdzāspastāvēšana citām tautām, svešvalodu, mūzikas loma dažādu tautību cilvēku sapratnes veicināšanā. Tās bija tēmas, par kurām Bauskas novada skolēni trešdien, 12. martā, izteicās publiskās runas konkursā. 

Dalībnieku skaits nebija liels – 8. – 9. klašu grupā piedalījās seši skolēni no Vecsaules, Jaunsaules, Bauskas pilsētas pamatskolas un Mežotnes internātvidusskolas. Vidusskolu grupā bija divas dalībnieces – Mežotnes internātvidusskolas audzēkne Jūlija Stankeviča un Patrīcija Avotiņa no Bauskas Valsts ģimnāzijas. Savu viedokli divās valodās skolēniem vajadzēja izklāstīt trijās minūtēs. 

Līdz ar diviem saviem audzēkņiem uz konkursu bija atnākusi Bauskas pilsētas pamatskolas pedagoģe Dina Ālmane. «Bauskas Dzīvei» skolotāja pastāstīja, ka audzēkņu dalība šādā konkursā attīsta viņos runas spējas. Gatavojot uzstāšanos, skolēni daudz apgūst papildu materiālus, rūpīgi pārdomā savas izteiksmes spējas svešvalodās. Skolotāja sacīja, ka šogad diezgan grūta ir konkursa tēma. Tā formulēta rakstnieka Rabindranata Tagores atziņā: «Es gribu, lai dažādu kultūru gars pēc iespējas būtu brīvāks visur, tik negribētu, lai tas mani notriec no kājām.»

Skolēnu sniegumu publiskās runas konkursā vērtēja žūrija, kurā darbojās latviešu, kā arī krievu un angļu valodas pasniedzējas. Noklausoties visas uzstāšanās, par pārliecinošākajām tika atzītas Vecsaules pamatskolas 9. klases audzēkņa Endija Bajaļa un Bauskas Valsts ģimnāzijas 10. klases skolnieces Patrīcijas Avotiņas runas. Šiem skolēniem būs jāpārstāv Bauskas novads valsts konkursā, kas 12. aprīlī notiks Rīgā.

Endijs Bajalis savā runā klāstīja par lielo valodu, krievu un angļu, iespējami kaitīgo ietekmi uz latviešu valodu. Vienlaikus viņš pamatoja, kāds būtu ieguvums, ja pasaulē visi runātu vienā valodā. Pēc uzstāšanās «Bauskas Dzīvei» skolnieks atzina, ka pirmo reizi piedalījies šādā konkursā. Tādēļ bijis arī uztraukums. Tomēr dalību publiskās runas konkursā E. Bajalis atzīst par vērtīgu pieredzi. Gatavojot savu ziņojumu, viņš guvis daudz jaunas informācijas par tēmu. Noderīga šķiet arī iespēja publiski izteikties auditorijas priekšā.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas