Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Skolēni vasarā pelna sev maizi 12

Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) projektā «Nodarbinātības pasākumi vasaras brīvlaikā» mūspuses novados šovasar darbam pieteicies un strādā 191 skolēns, informē NVA Bauskas filiāles nodarbinātības organizatore Diāna Dēliņa. Pērn vasarā bija nodrošinātas 124 darbavietas.

Projekts sniedz iespēju skolēniem strādāt dažādos uzņēmumos. SIA «Vides serviss» personāla inspektore Guna Voitova teic, ka bērni pienākumus veic ļoti labi un apzinīgi, sūdzību neesot. Atsaucība ik gadu palielinoties. Skolēniem paredzēti dažādi palīgdarbi – jāravē un jālaista puķudobes, jāgrābj zāliens, jālīdzina zeme, jākārto kartons, jāpalīdz vienkāršos būvniecības darbos.

«Strādāju šeit jau otro gadu, kaut gan šis darbs ne visai patīk. Tā vairāk bija vecāku iniciatīva. Viņi vēlējās, lai kaut kur strādāju un pelnu naudu,» par darbu SIA «Vides serviss» spriež Mežotnes pamatskolas 8. klases audzēkne Alīna.

Alīnas kolēģe, Īslīces vidusskolas 12. klases absolvente Patrīcija, ar darbu ir apmierināta – izturēt varot: «Šeit esmu pirmo gadu. Agrāk brīvlaikā pieskatīju mazus bērnus, šovasar to varēšu darīt, kad būšu mēnesi nostrādājusi šeit. Ir doma mācīties par bērnudārza audzinātāju, tā ir mana sirdslieta.»

Vecumnieku novada pašvaldībā vasarā strādā 29 skolēni. Viņiem uzticēti dažādi gadījuma darbi – slaucīšana, puķu laistīšana, ravēšana, stādīšana, sauso ziedu novākšana, darbi iekštelpās utt. «Salīdzinājumā ar pagājušo gadu bērni ļoti labi strādā. Pašiem gribas, lai nāk cilvēki un strādā, saimnieciskas rokas vienmēr noder,» teic Vecumnieku novada darbu uzraudze Līga Veismane.

Meitenēm iedalīti vieglāki darbi – puķu stādīšana, puišiem – dzīvžogu cirpšana un zemes rakšana, novēroja «Bauskas Dzīve». «Projekta laikā vasarā strādāju jau ceturto gadu. Ja te būtu tik slikti, tad nestrādātu. Mūs nenoslogo tik daudz, lai būtu par grūtu. Ir interesanti, gūstu pieredzi, patīk nodarboties ar kaut ko fizisku. Ar citiem sastrādājos ļoti labi, visi ir pazīstami,» par darbu vasarā stāsta Vecumnieku vidusskolas 12. klases absolvents Tomass Gudrups. «Darbs man ļoti patīk, nekas smags nav jādara. Strādāju šeit pirmo gadu. Agrāk gribēju vairāk atpūsties, šogad izlēmu, ka nauda tomēr kaut kā jānopelna,» atklāj Vecumnieku vidusskolas 10. klases audzēknis Miks Veismanis. Darbs apmierina arī Vecumnieku vidusskolas 11. klases audzēkni Daci Gasūni. Visi trīs skolēni min, ka pārējie divi vasaras mēneši tiks pavadīti atpūšoties, baudot vasaru un gatavojoties jaunajam mācību gadam.

Šogad veikalā «Maxima» Iecavā neviens skolēns projekta laikā netiek nodarbināts. Tirgotavas direktore Santa Ozoliņa teic, ka darbinieku pietiekot, papildu  rokas neesot nepieciešamas.

«Uz diviem vasaras mēnešiem darbā pie kases esmu pieņēmusi vienu pilngadīgu personu. Pērn projektā strādāja seši skolēni. Viņiem bija jāstrādā zālē – plauktos jāizvieto preces. Jaunieši ir dažādi – vieni darbu uztvēra nopietni, citi – kā izklaidi. Tie bērni, kas te bija nodarbināti pērn, ļoti labi strādāja. Šogad skolēnu interese bija, bet diemžēl nācās viņiem atteikt,» stāsta S. Ozoliņa.

Pievieno komentāru

Komentāri 12

tomēr tiktāl

skolēniem vasarā "jāpelna maizei", kā savulaik ganot cūkas, vecāki ar savām aldziņām skolniekiem maizi vairs nespēj nodrošināt, un kur tad domes piešķirtās brīvpusdienas? Pareizi, tās jau vasarā nedod...

pirms gada, 2018.06.17 10:52

vēl tālāk

Ko nu par maizi, Platones ciematā 3. nedēļu nav ūdens.

pirms gada, 2018.06.17 11:26

tomērtiktālam/ai

Tavuprāt ir labāk, ja skolēni vasarā loderē ?

pirms gada, 2018.06.17 14:13

jauki

Malači jaunieši , sauciet kā gribiet-maizīti vai džinsas. Vismaz jūs nesēdēsiet vecākiem uz kakla un pa ielām nesļenderēsiet.

pirms gada, 2018.06.17 20:06

var jau arī protestēt

jo runa neiet par strādāšanas kaitīgumu, bet veidu, kam nauda tiks pelnīta. diemžēl rakstā vārds maize netika ievietots pēdiņās, bet pareizi, jo tomēr daudziem bērnu vecākiem pietrūkst pat maizei, it sevišķi daudzbērnu vecākiem, un te nebūtu ko sašust

pirms gada, 2018.06.18 10:58

tomērtiktālam

Malači bērni, jāmācās strādāt, lai zinātu cik grūti vecākiem tā naudiņa nāk. Ļoti labi, ka ir tādas iespējas tikt pie darbiņa.

pirms gada, 2018.06.18 09:35

varbūt?

par 18 tūkstošiem eiro skolnieki tos "izpļaujamos" upju posmus varētu ar rokām izplūkt? Tiesa no viņiem gan "otkatu" nedabūt

pirms gada, 2018.06.18 11:01

arī tomēr tiktālam/ai

Pirms gadiem 30 un vairāk skolēniem strādāt vasaras laikā bija normāla parādība, tāpat arī tīrīt klasi un skolu neskaitījās bērnu tiesību pārkāpums. Un vispār - darbs mērkaķi padarīja par cilvēku... ))) Šo tematu labāk neaiztikt. Ir prieks par katru jaunieti, kurš kaut ko dara, tādiem dzīvē pašiem būs vieglāk.

pirms gada, 2018.06.18 11:07

neesi pārkarsis?

neviens nesaka, ka skolniekiem vasarās nebūtu jāstrādā, runa iet, ka viņiem jāpelna maizītei, ko vecāki ar savām aldziņām nevar nodrošināt, jo vecāku nopelnītais aiziet nodokļos, ko "speciālisti" izšķērdē bezjēdzīgos projektos, kā upju izpļaušana, bet skolniekiem to uzticēt nevar, projekts tam nav paredzēts...

pirms gada, 2018.06.18 14:20

miķelis

Klau, kā var runa iet, ja tai nav kāju? Par upju pļaušanu un speciālistu izšķērdību, nabadzību, slikto valdību u.t.t. varētu runāt stundām ilgi gari un plaši,bet, lūgtum, tikai citā sadaļā, jo šeitan runājam par jaunās paaudzes nodarbināšanu vasaras brīvlaikā un darba tikumiņa restartu .

pirms gada, 2018.06.18 19:56

Miķel,

pēc šāda, tavuprāt, graujoša vērtējuma, neaizmirsti uzsist sev pa krūtīm, kā vietējais pašvaldību gorilla

pirms gada, 2018.06.19 09:47

Vietējās ziņas