Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Skolēniem stāsta par darbu iekšlietu sistēmā 3

Kas jāspēj labam ugunsdzēsējam, kādām īpašībām jāpiemīt robežsargam un policistam – par šīm tēmām ar Zemgales reģiona skolu audzēkņiem 15. novembrī seminārā Bauskas kultūras centrā (BKC) runāja Iekšlietu un Aizsardzības ministrijas dažādu nozaru pārstāvji.

BKC lielo zāli piepildīja vairāk nekā pussimts pusaudžu. Daži no viņiem bija mērojuši tālāku ceļu. No Neretas novada Mazzalves pamatskolas bija ieradušies 15 astotās, devītās, arī daži septītās klases audzēkņi.

Skolotāja Daiga Pabērza portālam pastāstīja, ka jauniešu interese par profesijām ir ļoti izteikta. Vairāki vecāko klašu zēni pauduši vēlmi būt par glābējiem, policistiem. Tādēļ svarīgi piedāvāt jauniešiem pēc iespējas daudzveidīgāku informāciju, lai viņi varētu nekļūdīgi izvēlēties. D. Pabērza skaidro, ka ceļš no Mazzalves līdz Bauskai neesot nemaz tik tāls. Lai tiktos ar policistiem, ugunsdzēsējiem, skolēniem jābrauc uz Aizkraukli, kas arī nav tik vienkārši.

No mūsu novadiem konferencē bija ieradušies skolēni no Vecsaules pamatskolas, pilsētas pamatskolas un ģimnāzijas. Vecsaules skolas 8. klases skolniece Sabīne Treilība «Bauskas Dzīvei» pastāstīja, ka jau no bērnības sapņo kļūt par kriminālpolicisti: «Man patīk gūt adrenalīnu, risinot sarežģītas situācijas. Gribu pēc iespējas vairāk uzzināt par policijas darbu, tādēļ apmeklēju dažādus seminārus. Manu izvēli atbalsta arī mamma.»

Cenšoties izzināt policistiem nepieciešamās īpašības, Sabīne sapratusi, ka vajag būt labā fiziskā formā, ir jāpiemīt lielam gribasspēkam, un ir labi jāmācās.

Seminārā Bauskā ar jauniešiem runāja Valsts robežsardzes pārstāve Iveta Čertogonova. Par ugunsdzēsēju darbu stāstīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Bauskas daļas inspektors Artjoms Habaņens. Sanākušie varēja uzzināt arī par dienestu Nacionālajos bruņotajos spēkos, kā arī darbu Valsts policijā.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Jānis

domā ko runā

pirms 11 mēnešiem, 2017.11.20 21:27

Vietējās ziņas