Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Skolēnu iesaistē vasaras darbos aktīvākā ir Vecumnieku novada pašvaldība

Nodarbinātības valsts aģentūras īstenotajā skolēnu vasaras nodarbinātības pasākumā Bauskas, Rundāles un Vecumnieku novadā šī gada jūnijā iesaistījušies 34 skolēni.

Diāna Dēliņa, Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) Bauskas filiāles nodarbinātības organizatore, informēja, ka šogad uz 103 valsts līdzfinansētām darba vietām pieteicās 16 darba devēju. Skolēnu, kas vēlējās iesaistīties vasaras darbā, bija divreiz vairāk. «Salīdzinot ar citām Zemgales novada filiālēm, mums atvēlēto vietu skaits ir diezgan liels,» skaidro Bauskas filiāles vadītāja Igunda Bēmane.

No pašvaldībām visaktīvākā bija Vecumnieku novada dome, no Bauskas novada pagastiem – Vecsaule un Gailīši. Iesaistītie skolēni veic sētnieka, arhivāra, pārdevēja palīga, istabenes, viesmīļu, gadījuma darbu strādnieku, eksponātu uzraugu, apkopēju un virtuves darbinieku pienākumus.

Šogad gan uzņēmēji, gan jaunieši bija vairāk gatavi vasaras pasākumam, tomēr neskaidrības radījis jaunais darbā pieteikšanās formāts. I. Bēmane uzsvēra, ka lielāka uzmanība pievērsta tieši pašu jauniešu prasmēm iesaistīties darba tirgū, nepietika atvērt mājaslapu un pieteikties kādam uzņēmumam – lielākā daļa gaidīja, ka viņiem atsūtīs pieteikumu darbam ar personas datiem un pamatojumu, kāpēc vēlas strādāt. «Klupšanas akmens ir tas, ka nelasa uzrakstīto. Ieiet mājaslapā, noklikšķina, un tas arī viss,» sarūgtināta bija I. Bēmane. Viņa atzina, ka NVA nav iespēju ietekmēt darba devēja izvēli. Uzņēmēji izraugās piemērotākos, un vietu skaits ir mazs.

«Atsauces no uzņēmējiem par skolēniem ir labas. Jaunieši cenšas. Pagaidām tikai viena meitene Bārbelē ir pārtraukusi darbu,» informē D. Dēliņa. Daļa jauniešu jau laikus uzrunājuši nākamos darba devējus un iesaistījušies šādā programmā jau pagājušajā gadā.

Vasaras darbos jaunieši nodarbināti arī Iecavas novadā, bet tur pašvaldība iegulda savu finansējumu, nesadarbojoties ar NVA.

Jaunietis šajā programmā var pieteikties darbā uz vienu mēnesi. Jūlijā strādās 45 skolēni, augustā – 24. Latvijā plānots līdzfinansēt aptuveni četrus tūkstošus šādu darba vietu, bet pieteikušies bija vairāk nekā desmit tūkstoši jauniešu.

«Bauskas Dzīve» apmeklēja jauniešus Vecumniekos un Skaistkalnē. Kopš 1. jūnija Vecumnieku novadā nodarbināti 12 skolēni. Vecumnieku pagastā strādā četri, Skaistkalnē – trīs, Vallē – divi, Bārbelē, Stelpē un Kurmenē – pa vienam skolēnam. Tā «Bauskas Dzīvi» informē Vecumnieku novada domes projektu koordinatore Iveta Balcere.

Jauniešu darbdiena sākas pulksten astoņos no rīta un beidzas četros pēcpusdienā. Viņiem uzticēti visdažādākie pienākumi – skolēni grābj zāli, griež krūmus, ravē celiņus un iekārto puķu dobes.

Vecumnieku vidusskolas 10. klases audzēknis Tomass Gudrups strādā jau otro vasaru. Iepriekš viņam ļoti paticis, tāpēc par to izstāstījis draugiem. Šogad strādā viņa brālis un skolas draugi – Everts Gudrups, Edgars Alde un Andris Porietis. Tomass atzīst, ka šādi var gūt pieredzi, lieliski izmantot brīvo laiku un nopelnīt. Jautājot par to, kur naudu tērēs, jaunieši vēl īsti nespēj atbildēt, taču pieļauj, ka iegādāsies motorolleru vai motociklu.

Darba pienākumi ir dažādi. Viņi palīdz, kur vien vajadzīgs. Pirmdien puiši krāva piekabē nozāģētos ceriņu zarus. «Darbs nav grūts, un jūnijs ir piemērots strādāšanai, jo nav karsts. Iesaku ikvienam jaunietim vasarā strādāt,» teic Tomass.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas