Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Skolēnu saslimšanas cēloņus noskaidros epidemiologi 25

Pārtikas un veterinārais dienests ir veicis pārbaudes Bauskas pamatskolas, pilsētas 2. vidusskolas un bērnudārza «Zīlīte» virtuvē. Higiēnas prasību pārkāpumi nav konstatēti. Pārbaude notikusi, saņemot informāciju par 70 skolēnu neierašanos uz stundām Bauskas pamatskolā 10. septembrī. Daļa no viņiem sūdzējās par vēdersāpēm, vemšanu.Bauskas pamatskolas direktors Jānis Rumba pauda neapmierinātību par ažiotāžu, kas sacelta ap šo mācību iestādi. Pirmdien, 13. septembrī viņam nācās atbildēt uz vairāku plašsaziņas līdzekļu žurnālistu jautājumiem, skaidrojot situāciju skolā. «Februārī un martā, kad skolēni slimo ar akūtām elpošanas ceļu slimībām, reizēm skolā ir bijis vēl mazāk audzēkņu,» saka Jānis Rumba. Bērni, kuri 10. septembrī jutās slikti, 13. septembrī jau bija skolā. Pirmdien uz stundām nebija ieradušies tikai 29 no 281 audzēkņa. Skolas direktors Jānis Rumba par neprecīzu uzskata skolas medmāsas Airisas Balodes sacīto, ka bērni var padzerties tikai krāna ūdeni. «Abos skolas korpusos ir dzeramā ūdens baloni. Tie ir uzstādīti arī abās pirmajās klasēs un 4. klasēs, jo to vēlējās vecāki, kuri par ūdens piegādi arī maksā,» precizē Jānis Rumba. Lai pārliecinātos, vai saslimšanas cēlonis nav higiēnas normu pārkāpumi virtuvē, Pārtikas un veterinārā dienesta inspektori veica pārbaudi vispirms Bauskas pamatskolā un higiēnas prasību pārkāpumus ēdināšanas blokā nekonstatēja. Ēdiena un dzeramā ūdens paraugus nosūtīja laboratoriskai izmeklēšanai. Rezultāti varētu būt gatavi šīs nedēļas vidū. Pamatskolas ēdnīca līdz laboratorisko izmeklējumu rezultātu saņemšanai ir slēgta, informē Pārtikas veterinārais dienests.Pārbaudot informāciju par dažiem saslimušajiem pilsētas 2. vidusskolā un bērnudārzā «Zīlīte», Pārtikas un veterinārā dienesta inspektori pārbaudīja arī šo iestāžu virtuves un nekonstatēja higiēnas prasību pārkāpumus. Nav datu, kas apliecinātu, ka bērnu neierašanās iemesls ir bijis saistīts ar ēdināšanu iestādē. Pārtikas un veterinārais dienests pārbaudēs noskaidroja, ka visās trijās izglītības iestādēs ir iespējams pārliecināties par izejvielu izsekojamību un izejvielas visām izglītības iestādēm ir piegādājuši dažādi pārtikas uzņēmumi. Tādējādi ir izslēgta sākotnēji pieļautā iespēja, ka saslimšanu izraisītājs varētu būt viena piegādātāja atvestas nekvalitatīvas izejvielas. Par saslimšanas gadījumiem Bauskā Pārtikas un veterinārais dienests ir informējis Latvijas Infektoloģijas centru, kura speciālisti veic epidemioloģisko izmeklēšanu, lai noskaidrotu iespējamo saslimšanu cēloņus.

Pievieno komentāru

Komentāri 25

...

da pričom te Bauskas dzīve, pričom te Muižniece, medmāsa un skolotāja. ēdnīcas vadītāja pati vakar Panorāmā teica, ka izsaukusi pārbaudi.

pirms 8 gadiem, 2010.09.14 21:53

bebrs

Kurmim taisni'ba kauns Bauskas Dzīvei, vai nevarēja uzrakstīt kamēr R..ŅŠ ārzemēs tikmēr mazie kartupeļu laukos......

pirms 8 gadiem, 2010.09.14 19:21

likums

Tad nav kārtībā skolas iekšienē.Kā var nobastot 70 skolēni ? Der padomāt.... Pie skolas nekārtibām atkal vaino žurnālistus , ne vadību. Jā ,pamatskola zaudējusi ļooooti daudz!!!

pirms 8 gadiem, 2010.09.14 19:16

ZINU labi

SHĒMA BIJA TĀDA
SKOLOTĀJA,KURA UZKŪDĪJA BĒRNA MĀTI (VĒL ĪSTI NEZINOT KAS UN KĀ),medmāsa(arī kas kaut ko sagrābstīja),TAD Bauskas dzīve,tad veterinārais dienests ,tad televīzijas uttt
(SĀKUMS RADIES VĀRNU BARĀ)


Visu cieņu Muižnieces kundzei(labi strādā,galvenais ka ļoti ātri) - tas ir viņas darbs,bet tās skolotājas darbiņš nu galīgi bija lieks.(gan jau nāks viss gaismā)

pirms 8 gadiem, 2010.09.14 14:43

Ziņa

Ziņu par situāciju Bauskas pamatskolā Latvijā neizplatīja Bauskas Dzīve.

Informācija tika ievietota ziņu portālā. To, tāpat kā Bauskas Dzīves pilno versiju internetā lasa ne tikai Latvijā vien.

Tvnet,Apollo, Delfi arī ziņas bieži patapina no www.bauskasdzive.lv

pirms 8 gadiem, 2010.09.14 12:42

Ziņa

Ziņu par situāciju Bauskas pamatskolā Latvijā neizplatīja Bauskas Dzīve.

Informācija tika ievietota ziņu portālā. To, tāpat kā Bauskas Dzīves pilno versiju internetā lasa ne tikai Latvijā vien.

Tvnet,Apollo, Delfi arī ziņas bieži patapina no www.bauskasdzive.lv

pirms 8 gadiem, 2010.09.14 12:42

ha-ha

Vai tik Muižnieces kundzei nav piemetusies "kaite" smadzenēs, ka jāsaceļ tāda trauksme pa visus Latviju? Vai viņa apsekoja visas ģimenes, kurās bērni nebija skolā? Cik no tiem tiešām bija slimi ar konkrēto kaiti? Varbūt vajadzētu publicēt faktiskos datus, kāpēc kurš bērns nebija skolā, lai konkkrēti var zināt. Cik raka kartupeļus, cik bastoja u.t.t. Rezultātā viss būs pavisam citādi, kā tika pasniegts, ka saslimuši 68 bērni. Tā ir skola, kur bērni viens ar otru kontaktējas un atliek tikai vienam saslimt ar kādu vīrusu, ka ir gar zemi visa ģimene un arī klasesbiedri.

pirms 8 gadiem, 2010.09.14 12:12

NU JĀĀĀĀ

Pamatskolā Rumba daudz ko grib noslēpt .... šoreiz neizdevās skan pa visu Latviju.

pirms 8 gadiem, 2010.09.14 07:52

pazcija

Kolēģim deputātelim Rumbam nav laika skolai. Jābrauc uz ārzemēm darba laikā, jābīda politika. Skola tiek atstāta novārtā.

pirms 8 gadiem, 2010.09.13 22:24

skolniece

es pagāšgad Bauskas 2rajā vidusskolā ar paēdu pusdienas kafeinīcā, pēc tam visu nakti sēdēju pie poda un vēmu

pirms 8 gadiem, 2010.09.13 21:38

Guntis

PVD, kā parasti, PĒC notikumiem rīko dokumentu un arī telpu pārbaudes. Līdz ar to rodas šaubas par šī iestādījuma pastāvēšanas jēgu. Vai nu PVD uzreiz deklarē - tur ir viss kātībā, pārbaudīts, vai arī ēstuve savlaicīgi tiek slēgta.
Patreiz šis kantoris vairāk atgādina reketierus - "bet tev roku dezinficēšanas līdzeklis ir? Bet tam instrukcija arī ir?"

pirms 8 gadiem, 2010.09.13 21:37

mamma

pievienojos vikas teiktajam,vai mes budama berni neesam edusi ednica?neticu ka visas majas ir sanitarija un higiena aukstakaja limeni,bet blaustas jau tie vecaki kas majas dzivo un ed kautka ,bet dod tik pablaustities.atveriet pasi savu firmu edinasanas ,bet ne,jus pasi nevarat neko un apskauzat citus kas kaut ko dara.

pirms 8 gadiem, 2010.09.13 19:10

vika

tautieši- žurnālisti, ko ceļat ažiotāžu. Pat ja kaut kas tur bija saistībā ar ēdināšanu, vai tad jāceļ ažiotāža caur avīzi. Mūsu bērni arī kā jēlas olas. Mans bērns iet 1.vsk. 5.klasē- mājās ēdinu viņu veselīgi, pērkot produktus vērtēju ar loģisko pieeju, bērns sporto un laikā iet gulēt, lieku ēst arī skolā pusdienas. Jau 11 gadus viņš man tikpat kā ar neko slimojis. Taču katru gadu, kā tik kāds vīruss, tā atkal saka, ka klase esot tukša. Esot skolā arī redzu, ka jo lielākā klasē, tā mazāk ēd pusdienas. VĀRDU SAKOT, VECĀKIEM PAŠIEM ARĪ JĀDOMĀ, KĀ UZLABOT BĒRNU IMUNITĀTI. NEVIS TIKAI PRASĪT AUGSTĀKO HIGIĒNU NO SKOLAS.

pirms 8 gadiem, 2010.09.13 18:15

mamma

Mans sīkais pusdienas skolā neēda, bet pārnācis mājās vemstijās, tā kā vaina meklējama kaut kur citur

pirms 8 gadiem, 2010.09.13 18:13

mamma

Mans sīkais pusdienas skolā neēda, bet pārnācis mājās vemstijās, tā kā vaina meklējama kaut kur citur

pirms 8 gadiem, 2010.09.13 18:13

jop

tas viss ir pilnīgs sviests sākot ar pārtikas izsekojamību higiēnas normām utt.tas viss ir diemžēl domāts kontrolētājiem,galvenais ir jau iepirkto produktu kvalitāte,protams kvalitāte ir atkarīga no cenas,lielākā daļa piegādātāju piedāvā vienu un to pašu produktu bet par dažādām cenām,piemēram vistas fileja pa 2.70 vai pa 1.80 nu tad varat iedomāties kuru nopērk skolas ēdnīca jo ir taču jānopelna,bet atšķirība kvalitātē vēl ir milzīgāka par cenas atšķirību,tas būs tik ilgi kamēr ēdināšana tiks uzticēta dažādām firmām ,tikai pašas skolas ēdinātāji varēs nodrošināt kaut cik normālu kvalitāti

pirms 8 gadiem, 2010.09.13 18:00

Jou!

Jā, tā bija Bauskas Dzīve, kas sasēdināja uz podiem un lika vemt! Skaisti, ja tā varētu!

pirms 8 gadiem, 2010.09.13 17:46

Jou!

Jā, tā bija Bauskas Dzīve, kas sasēdināja uz podiem un lika vemt! Skaisti, ja tā varētu!

pirms 8 gadiem, 2010.09.13 17:46

Vietējās ziņas