Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Skolēnus rosina rūpēties par apkārtējo vidi

Radošo darbu konkursā «Es gribu – es šķiroju! Stiklu!» sekmīgi startējuši Bauskas 2. vidusskolas audzēkņi. Lai apsveiktu skolēnus ar šo panākumu, skolā viesojās televīzijas personības Anna Rozīte un Kaspars Zlidnis.

Konkursam «Es gribu – es šķiroju! Stiklu!» no visas Latvijas tika iesniegti 110 skolēnu radošie darbi, tostarp četri no bijušā Bauskas rajona novadiem. Septiņpadsmit labāko vidū ir divi Bauskas 2. vidusskolas skolēnu video un fotostāsti.

Īpaši tika uzteikti 1.c un 2.a klases audzēkņi. Tieši šo klašu kolektīvi konkursam bija iesūtījuši videoklipu un attēlu prezentāciju. «Konkursu un dažādu aktivitāšu ir ļoti daudz. Es priecājos, ka manas skolas audzēkņi kopā ar skolotājām rod iespēju šim papildu darbam un turklāt gūst tajā panākumus,» tā, uzrunājot skolas zālē sanākušos, teica direktore Vera Grigorjeva. 

Aija Jurgelāne, 1.c klases audzinātāja, portālam atklāja, ka skolēniem vajadzējis tikai ieminēties par ideju. Viņi bijuši atsaucīgi dalīties iespaidos, kā notiek atkritumu šķirošana ģimenē. Apkopojot audzēkņu sacīto un pieaicinot talkā vidusskolēnus Uldi Gāberu un Mārtiņu Paulu, tapis videoklips, kas izpelnījās žūrijas ievērību. 

Pirmklasnieks Ervīns Eisaks pavēstīja, ka stiklus mest kopējo atkritumu konteinerā nav labi, jo tie nesadalās: «Atkritumi ir jāšķiro, jo tā mēs saudzējam dabu.» Viņa klasesbiedrs Henrijs Lipskis atklāja, ka vecāki mājās šķiro atkritumus, to cenšas darīt arī viņš. 

2.a klases audzinātāja Inga Golovčanska paskaidroja, ka viņas audzēkņiem ļoti patīk iesaistīties dažādās ārpusstundu aktivitātēs. Par stikla šķirošanu ir runāts dabas zinību stundās, tādēļ sagatavot konkursa darbu nav bijis grūti. Skolotāja atzina, ka arī pati visus atkritumus nemet vienā maisā. Dzīvoklī atsevišķi tiek liktas plastmasas pudeles, stikli, papīrs. 

Bauskas pašvaldības SIA «Vides serviss» pārstāve Linda Tijone divu labāko klašu skolēniem dāvāja kliņģerus. «Bauskas Dzīvei» viņa pauda prieku par skolēnu ieinteresētību atkritumu šķirošanā. Izskanēja cerība, ka no bērniem mācīsies viņu vecāki. 

L. Tijone atzina, ka joprojām atkritumi netiek šķiroti pietiekami kvalitatīvi. Līdzīgu domu pauda arī projekta koordinatore, biedrības «Media Gids» valdes locekle Indra Soika-Dreimane: «Bāze atkritumu šķirošanai visā Latvijā ir izveidota gana laba. Tagad jāsper nākamais solis – iedzīvotājiem jāgrib šķirot. Šis konkurss skolēniem ir labs palīgs ieceru īstenošanā.» 

Kaspars Zlidnis un Anna Rozīte skolēniem bija sagatavojuši dažādus uzdevumus. Tos izpildot, bērni vēlreiz apliecināja savu izpratni par atkritumu šķirošanas nozīmi. Atraktīvākie spēļu dalībnieki saņēma piemiņas veltes.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas