Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Skolotājām pasniedz pašvaldības apbalvojumus 22

Bauskas Rātsnamā ceturtdien, 5. oktobrī, godināja novada pensionētos pedagogus. Svinīgajā pasākumā vairāki no viņiem saņēma pašvaldības godarakstus.

Par ilggadēju, pašaizliedzīgu, radošu un apzinīgu darbu godarakstus saņēma Bauskas Valsts ģimnāzijas pensionētās skolotājas Helēna Mortukāne un Tekla Zone, Bauskas sākumskolas pedagoģe Rūta Rācenāja un Bauskas pilsētas pamatskolas skolotāja Inese Ceple. Pamatskolas pedagoģei Agrai Rūtenbergai pasniedza atzinības rakstu.

Teklai Zonei pedagoģiskā darba stāžs pārsniedz 40 gadus. «Tagad baudu dabu, atpūšos, daru mājas darbus. Godīgi sakot, pēc skolas neilgojos viena būtiska iemesla dēļ. Mani tracina nemitīgās reformas, kurās tiek mocīta izglītības sistēma. Nepārtraukti tiek izdomāts jauns velosipēds laikā, kad sekmīgi darbojas jaunā sistēma Igaunijā, Somijā. Saviem bijušajiem kolēģiem, tagadējiem pedagogiem, novēlu izturību, optimismu, nepazaudēt sirdsprātu un strādāt pēc labākās sirdsapziņas,» teic T. Zone.

Darbīgi savas dienas vada pensionētā pedagoģe Helēna Mortukāne. Viņa rosās dārzā, lasa grāmatas, vada laiku kopā ar kaimiņienēm. «Dienas nav vienmuļas, katru reizi ir kas jauns. Pavasaros paņemu centralizēto eksāmenu uzdevumus, vēl jau varu tos izpildīt. Dažreiz domāju par jauno kompetenču izglītību. To popularizējot, netaisnīgi tiek pārmests, ka mēs agrāk visu esot likuši skolēniem iekalt no galvas. Arī mēs rosinājām skolēnus domāt, pievienojām uzdevumiem kādu īpašu «odziņu», kuru atrodot risinājums padevās daudz vieglāk. Baidos, ka jaunajā modelī viss aizies runāšanas un analizēšanas līmenī. Ja nebūs apgūti pamati, reizrēķins, matemātikā sapratnes nebūs,» tāda ir H. Mortukānes atziņa.

Pedagogus seniorus uzrunāja novada domes priekšsēdētāja vietnieks Voldemārs Čačs, sveica izglītības nodaļas vadītāja Māra Bauvare. Sveicienus dzejā un mūzikā bija sagatavojuši pilsētas skolu audzēkņi, arī Bauskas un Iecavas mūzikas un mākslas skolu pedagoģes.
Sev raksturīgā stilā sirsnīgi un atraktīvi senioru godināšanas pasākumu vadīja skolotāja Vija Cerusa. «Skatos jūsu dzirkstošajās acīs un lasu – skolēniem nokalpotais mūžs jūs bagātinājis, stiprinājis un joprojām dod spēku dzīvot,» vēstīja V. Cerusa. Pasākumā sirsnīgi emociju uzplūdi mijās ar liegām kokles skaņām. Tās Bauskas Rātsnamu piepildīja ar gaišu un siltu noskaņu, kas tik ļoti disonēja ar lietavām pār pilsētu.

Pievieno komentāru

Komentāri 22

bitīt matos

Teklai Zonei īpašs paldies par viņas sirds dāsnumu.

pirms 10 mēnešiem, 2017.10.06 10:24

MG-42

Liels paldies skolotājai Agrai Rūtenbergai!

pirms 10 mēnešiem, 2017.10.06 10:42

skolēna mamma

Paldies skolotāja Austra Ā. par ieguldīto darbu, sveicam.

pirms 10 mēnešiem, 2017.10.06 12:01

ddd

cik forši ka mēs neaizmirstam savus skolotājus

pirms 10 mēnešiem, 2017.10.06 12:21

Skolotāja

Jau kuro gadu ar skaudību skatos uz šo pasākumu un jūtos apbēdināta, ka Vecumnieku pusē negodina skolotājus-seniorus. Vai šie cienījamie skolotāji, kas devuši zinību gaismu daudzām paaudzēm, to nav pelnījuši? Labi, ka Bauskas novadā māk pateikties šiem cilvēkiem par viņu godam paveikto darbu un tajā ielikto sirdi.

pirms 10 mēnešiem, 2017.10.06 12:22

ari skolotāja

Šāds pasākums jau daudzus gadus notiek Rundale, ar skaistu Lauskinieces kundzes ierosmi.Apmeklēju visus gadus!

pirms 10 mēnešiem, 2017.10.06 12:52

Andrejs

Ne tikai negodina cienījamos pedagogus, bet arī nekopj Vecumnieku vidusskolas apkārtni un zaimo iegūto ekoskolas statusu. Karogs plīv pār izdrupušiem celiņiem, neizteiksmīgām un nolaistām puķu dobēm un nenosiltinātu skolas ēku. Atceros stadionu tādu jau septiņdesmitajos gados. Nekas nav mainījies. Vienīgi skolas vadība ir palikusi neredzīgāka un neuzņēmīgāka.

pirms 10 mēnešiem, 2017.10.06 21:58

to Andrejs

ekoskola to arī nozīmē, ka nav ko izplēst visas zāles, tur aug viss dabīgi

pirms 9 mēnešiem, 2017.10.07 17:52

ineta

Paldies skolotājai Mortukānei- izcila personība! Viņa mācēja dot sirdssiltumu. Sirsnīga, gudra, eleganta, enerģijas pilna vēl šodien! Paldies par ekskursiju uz Pēterburgu kopā ar skolotāju Zundānu!

pirms 10 mēnešiem, 2017.10.06 13:40

arī rundāliete

Neko neesmu dzirdējusi, ka Rundālē šogad notiktu tāds pasākums, arī apsveikumu nekādu ne Skolotāju dienā, ne Senioru dienā, ne Ziemassvētkos,ne citos svētkos, kā to dara Bauskā. Varbūt , ka kaut kur bija, bet ne visiem. Žēl.

pirms 10 mēnešiem, 2017.10.06 14:57

oi, oi, oi

Nu gan tu lej. Lai vēl katrs novads tā vizinātu ekskursijās savus seniorus, rīkotu viņiem balles.'Un skolotāji arīdzan vienmēr tiek apsveikti! Ja neko neesi dzirdējusi, mēģini klausīties ar abām ausīm! Žēl ir nevis tā, ka neko nerīko, bet tā, ka neproti to saskatīt!

pirms 10 mēnešiem, 2017.10.06 18:35

rundālietei

Sirds labestība vai nu ir vai nav.Jāprot ņemt, ko cits cik varēšanas dod.Ne kritizēt.

pirms 9 mēnešiem, 2017.10.09 23:23

marfa

Un Helēnas kundzei, kā vienmēr ir taisnība. Jāmācās ir arī reizrēķins un atrisināt uzdevumus. Jaunais modelis ir skaists no malas. Paši somi nemaz vairs vairs nav tādā patosā par to!

pirms 10 mēnešiem, 2017.10.06 18:37

Parakstos zem šīs atziņas

Baidos, ka jaunajā modelī viss aizies runāšanas un analizēšanas līmenī. Ja nebūs apgūti pamati, reizrēķins, matemātikā sapratnes nebūs,» tāda ir H. Mortukānes atziņa.

pirms 10 mēnešiem, 2017.10.06 20:05

...

Paldies, skolotāj!
Jūsu atziņai: "..Baidos, ka jaunajā modelī viss aizies runāšanas un analizēšanas līmenī. Ja nebūs apgūti pamati, reizrēķins, matemātikā sapratnes nebūs,» esmu piekritēja. Māju bez pamatiem uzbūvēt nevar.

pirms 9 mēnešiem, 2017.10.09 13:41

Sk.Rutenbergas bijusie berni

Paldies Jums Skolotaj! Nekadas reformas nekadi jauninajumi nedos to ko Jus mums macijat::patiesumu,godigumu,stradatprasmi un cienu. Lai Jums laba veseliba un acis vienmer dzivesprieks!

pirms 9 mēnešiem, 2017.10.09 21:33

Sunis

Uzreiz redzams, ka atkal vecie komunisti organizējuši pasākumsu -lielākā atzinība "Goda raksts"!
Kaut nelielu prēmijiņu būtu labāk piešķiruši tiem tiem vecajiem pedagogiem un vienkārši pateikušies! Nu kaut kādas jaunizdotu daiļliteratūras grāmatu uzdāvinājuši! Cik gadiem vēl jāpaiet lai`so komunistiskās domāšanas sērgu kopā ar tiem tā laika klerkiem pilnīgi izskaustu no mūsu vietvarām!

pirms 9 mēnešiem, 2017.10.10 09:59

Sunim ar domāšanas aizturi

Tik daudz jau nu vajadzēja zināt, ka šādiem pašvaldības apbalvojumiem līdzi nāk arī aploksnīte ar naudiņām!

pirms 9 mēnešiem, 2017.10.10 23:28

Vietējās ziņas