Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Skolotāji pošas jaunajam darba cēlienam 2

Sabiedrībā pedagogu ikdienas darbs guvis augstu novērtējumu. Septiņdesmit pieci procenti respondentu kādā aptaujā atzinuši, ka viņi uzticas skolai. Tā savu uzrunu Bauskas novada skolotāju konferencē ceturtdien, 26. augustā, sāka Izglītības un zinātnes ministrijas valsts sekretārs Mareks Gruškevics. Ministrijas vecākā referenta A. Opincāna vēstījums par to, ka tiek gatavoti labojumi likumdošanā, kas paredzēs pedagogiem tiesības no 60 gadu vecuma doties izdienas pensijā, rosināja klātesošos uz lieliem aplausiem.  Savukārt novada izglītības pārvaldes vadītāja Aija Spriņķe uzsvēra prioritātes skolotāju darbā. Ir arī daži jaunumi, piemēram, lielākas uzmanības pievēršana skolēnu iesaistīšanai labdarībā un brīvprātīgo kustībā. Amatpersona arī paziņoja, ka 1. septembrī mācības sāks visas novada skolas, tās strādās līdz pavasarim. Taču novembrī deputātiem prezentēs izglītības attīstības sistēmas jauno modeli. Tajā iespējamas arī pārmaiņas. Konferencē seši izglītības darbinieki - Anita Velmunska, Daiga Vīlipa, Inita Nagņibeda, Linuta Ģerģe, Valentīna Slišāne un Dina Almane - saņēma ministrijas Atzinības rakstu. «Radoša personība, kura spēj operatīvi rīkoties un pieņemt arī kompromisa lēmumus,» tā A. Velmunsku raksturoja skolotāja Vija Cerusa. Malda Ignatjeva par kolēģi Linutu Ģerģi: «Saspringtajā dienu ritmā skolēniem ļoti svarīgi, ka viņiem ir šāds sirdscilvēks, kurš uzklausīs, sapratīs, ieinteresēs.» Griķu pamatskolas direktore Daiga Vīlipa pirms atzinības saņemšanas «Bauskas Dzīvei» atzina, ka vasaru izbaudīt šogad īsti nav izdevies. Tomēr augusta beigas viņa sagaida ar prieku: skola gatava darbam, bet galvenais - ir skolēni, kuri mācīsies. Arī Inita Nagņibeda atzīst, ka viņai prieku sagādā būt jauniešu vidū. Viņa ir pārliecināta, ka skolā jānāk strādāt jauniem cilvēkiem: «Man, kad atnācu uz skolu, deva iespēju audzināt klasi, daudz strādāt, esmu no tā tikai ieguvēja,» tā I. Nagņibeda. Skolotājai Valentīnai Slišānei ir 28 gadu pedagoģiskā darba stāžs. Tomēr viņa šķiet, ka gadi paskrējuši kā viens mirklis, atstājot gandarījumu un radot iedvesmu turpmākajiem darbiem. Vairāk nekā 20 gadu par latviešu valodas un literatūras pasniedzēju nostrādājusi Dina Almane. Viņa ir pārliecināta, ka bērni joprojām grib lasīt grāmatas, tikai nemitīgi jāmeklē jaunas metodes, kā viņus ieinteresēt literatūras pasaulē. Konferences pirmās daļas noslēgumā skolotājiem dziedāja Dukuru ģimene. Pēcpusdienā Bauskas novada pedagogi kopā ar kolēģiem no Rundāles strādāja metodiskajās apvienībās.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

arī dalībniece

Žetons Vilnim un Ivaram, ka mācējuši pirms konferences visas pedagoģes dabūt vienā kadrā tā, lai viņam, saņemot Atzinības rakstu, nebūtu zudis pārsteiguma moments.

pirms 8 gadiem, 2010.08.27 10:27

dalībniece

Ļoti jauks pasākums ar patīkami pārsteidzošu muzikāli augstvērtīgu noslēgumu.
Patika, ka nebija pārspīlēts ar atzinības rakstiem. Bija pārdomāts un izvērtēts apsveicamo skaits.
Lai visiem sekmīgs un mierīgs Jaunais mācību gads.

pirms 8 gadiem, 2010.08.27 10:20

Vietējās ziņas