Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Skujenieku dzimta stāda ozolus Mēmeles krastā

Vecumnieku novada Kurmenes pagastā kopš sestdienas, 9. septembra, sāk iesakņoties četri ozoli, kas ir veltījums Latvijas simtgadei.

Kociņus Salaspils botāniskajā dārzā gādājusi ģimene pēc dzejnieka Knuta Skujenieka sievas Intas rosinājuma. Kurmenes tautas nama vadītāja Sarmīte Ķīse uzskata, ka šeit ir īstā vieta, kur ozoliem augt un kuplot, jo Mēmele ir Latvijas un Lietuvas robežupe, kādreizējās Mūra dzirnavas nozīmīgas Skujenieku dzimtai. Īpaša uz akmens piestiprināta plāksnīte nezinātājiem liecinās par stādījumu.

S. Ķīse atklāja, ka Skujenieki noteikuši koku stādīšanas datumu, un augstāki spēki droši vien kliedējuši lietaino rītu ar pusdienas sauli. Ģimene gādāja cienastu, lai radi, draugi un interesenti kopīgi kavētos Skujenieku piemiņas reizē.

Uzrunas un Vecumnieku novada pašvaldības sveicienus kuplināja grupa «Kreicburgas ziķeri». Tās dalībnieks Aigars Godiņš apstiprināja, ka sadarbība ar Knutu Skujenieku mūziķiem ir kopš pagājušā gadsimta astoņdesmitajiem gadiem. Repertuārā ir dziesmas ar dzejnieka vārdiem un diski ar atdzejojumiem no dāņu un zviedru valodas. Skanot mūzikai, Mēmeles krastos atbalsojās Kurmenes Pēterdienas himna, kurai vārdus sacerējis K. Skujenieks.

Vairāk lasiet laikraksta drukātajā versijā otrdien, 12. septembrī.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas