Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Šodien Latvijā Komunistiskā genocīda upuru piemiņas diena

Pieminot 1949.gada 25.marta deportāciju un komunistiskā genocīda upurus, šodien Bauskā, Iecavā, Vecumnieku novadā un visā Latvijā tiek rīkoti atceres brīži un koncerti.

25. martā jau pulksten 12 piemiņas brīži tiek rīkoti Vecumnieku novada Kurmenē un Iecavā, plkst. 14 Vecumnieku novada Bārbelē un citviet. Bauskā piektdien plkst. 15 pie represēto piemiņas ansambļa Brīvības bulvārī notiks komunistiskā genocīda upuru atceres dienai veltīts pasākums, pēc tam plkst. 16 Bauskas kultūras centrā izskanēs piemiņas dienai veltīts koncerts.

Šajā dienā Rīgā notiks koncerti un pasākumi - piemiņas brīdis pie Šķirotavas stacijas, gājiens no Latvijas Okupācijas muzeja uz Brīvības pieminekli, kur notiks svinīgā goda sardzes maiņas un ziedu nolikšanas ceremonija, bet vakarpusē iedzīvotāji gaidīti Lielās Piektdienas koncertos Rīgas Svētā Pētera baznīcā, aģentūru LETA informēja Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta sabiedrisko attiecību vadītāja Indra Vilde.

Pasākumi sāksies plkst.10 ar piemiņas brīdi pie Šķirotavas stacijas. Plkst.12.30 būs gājiens no Latvijas Okupācijas muzeja līdz Brīvības piemineklim, kur plkst.13 notiks svinīgā goda sardzes maiņa un ziedu nolikšanas ceremonija. Atceres pasākumos piedalīsies Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS), aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis un Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Raimonds Graube.

Pēcpusdienā, plkst.17, Rīgas Svētā Pētera baznīcā notiks koncerts, kurā piedalīsies orķestris "Rīga", Rīgas kamerkoris "Ave Sol", kamerkoris "Fortius" un Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas jauktais koris, solists Mārtiņš Zvīgulis un koklētāja Anda Eglīte. Ieeja koncertā ar bezmaksas ielūgumiem, kurus var saņemt, sākot no 21.marta, Kronvalda bulvārī 8. Savukārt vakarā, plkst.20, Rīgas Svētā Pētera baznīcā, piedaloties solistei Evitai Zālītei, ģitāristam Kasparam Zemītim, čellistam Aināram Paukšēnam un Rīgas

Stradiņa universitātes jauktajam korim "Rīga", notiks koncerts "Crucem tuam adoramus". Ieeja ar bezmaksas ielūgumiem, kas saņemami Rīgas Svētā Pētera baznīcas kasē.

25.marts Latvijā ir oficiāla atceres diena, kad piemin komunistiskā genocīda upurus saistībā ar notikumiem 1949.gada 25.martā, kad notika visplašākā Latvijas iedzīvotāju izsūtīšana uz Sibīriju un citiem attāliem PSRS reģioniem.

Izsūtīšana notika 1949.gadā no 25. līdz 28.martam, kad tika izsūtīti vairāk nekā 90 000 Baltijas valstu iedzīvotāju, gandrīz puse no viņiem bija no Latvijas.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas