Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Šodien sākas Masku festivāls

Vecumnieku novadā no 13. līdz 15. februārim notiks XVI Starptautiskais masku tradīciju festivāls. Organizatori gaida ierodamies 20 masku grupas no Latvijas, Lietuvas un Krievijas, informē Latvijas Folkloras biedrība. 

Plašā un daudzveidīgā festivāla programma paredzēta konference, meistarklases, izrādes, masku skati, masku gājiens, danču vakars, individuālo masku skati un citas aktivitātes Vecumnieku novada ciemos un pagastu lauku sētās.

Skatītājiem interesantākie pasākumi varētu būt masku saiets un grupu izrādīšanās Vecumnieku tautas namā sestdienas pēcpusdienā, kā arī svētdienas pusdienlaikā plānotais masku gājiens no Vecumnieku tautas nama līdz Vecumnieku Jaunā ezera estrādei, kur notiks Masku festivāla noslēgums un Meteņdienas svinēšana.

Vecumnieku novada iedzīvotājus aktivitātēs iesaistīs ar masku izstādēm Vecumnieku tautas namā, bērnu zīmējumu konkursu. Sestdien būs masku grupu gājieni Vecumnieku novada lauku sētās Bārbelē, Kurmenē, Misā, Skaistkalnē, Stelpē un Vallē.

Lai maskošanās tradīciju saglabātu, popularizētu un attīstītu mūsdienās, starptautiskie masku tradīciju festivāli notiek ik gadu februārī dažādās Latvijas vietās, informē festivāla organizatore Latvijas Folkloras biedrība.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas