Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Šogad Bauskā donori atsaucīgāki

Ceturtdien, 21. jūnijā, Bauskas novada domes zālē Valsts asinsdonoru centra (VADC) izbraukuma brigāde laipni gaidīja pie sevis visu asinsgrupu donorus.

Aicināti tika visi interesenti, jo asins krājumi ir ļoti nepieciešami, tie mainās pa dienām. To ietekmē slimnīcu pieprasījums pēc konkrētu asinsgrupu asins komponentiem. Bauskā īpaši tika gaidīti O-, O+, A- un AB+ asins grupu donori, atklāja VADC pārstāvis Jānis Vecvegars.

Pacientu reģistratore Gita minēja, ka iepriekšējās reizes uz donoru dienām kopumā nāca ap 40 – 50 cilvēku, bet šoreiz ļaudis esot bijuši jau atsaucīgāki – ap 60. Parasti esot tā - tie cilvēki, kuri iesāk nodot asinis, tie pēc tam ir regulāri nācēji.

 Baušķeniece Liene asinis nodod regulāri. Līdz šim tās esot bijušas sešas reizes ne tikai Bauskā, bet arī Iecavā un Rīgā. Liene izskaidrot nemāk, kāpēc to dara, bet smejoties teic, ka vienkārši organismā esot pa daudz asiņu, vajagot noliet.

Vairāki cilvēki uz šo procedūru bija atnākuši pirmo reizi. «Iepriekš nenācu, jo nebiju pilngadīgs, bet domāju, ka turpmāk izmantošu iespēju palīdzēt cilvēkiem,» priecīgs teic jaunsaulietis Alans Augusts – Zemturs. «Man jau sen bija vēlme atnākt un izdarīt kaut ko labu citiem cilvēkiem, bet nekad īsti nesanāca laika. Tā nu šodien izbrīvējos un domāju, ka turpināšu to darīt arī citas reizes,» apmierināta saka Baiba no Bauskas.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas