Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Šogad Muzeju nakts atslēgvārds – durvis 4

Bauskas un apkārtnes muzejos sestdienas, 21. maija, vēlās vakarstundās durvis bija vaļā un apmeklētāji nāca. Šī gada Muzeju nakts sarīkojuma atslēgvārds bija DURVIS.

Bauskas muzejā sestdienas vakarā apmeklētāju straume apsīka vien stundu pirms pusnakts, savukārt Bauskas pilī tieši ap pulksten 23.30 uz ugunsšovu sanākušais ļaužu pūlis bija nepārredzams.

Līga Grosbarde, Bauskas muzeja vecākā speciāliste, «Bauskas Dzīvei» pastāstīja, ka apmeklētāju interese šogad bijusi lielāka nekā pērn. Muzejā izdalītas 1500 bezmaksas ieejas kartes, par diviem simtiem vairāk nekā pērn. Arī uz «Lejeniekiem» šogad bija atbraukuši ap 250 interesentu. Tur akcija bija paredzēta līdz deviņiem vakarā, bet apmeklētāji cits pēc cita ieradās līdz pat desmitiem.

Baušķeniekus Maigoni Kūlu un Edgaru Voveru «Bauskas Dzīve» sastapa Bauskas muzejā, apskatot Jāņa Kalnmaļa gleznas. Ir jauks sestdienas vakars, Edgars muzejā nav bijis, Maigonis to apmeklējis pirms vairākiem gadiem, tādēļ puiši nolēmuši te iegriezties. Viņiem patīk daudzveidīgās ekspozīcijas un muzejā valdošā noskaņa.

Jelgavnieku Zauriņu ģimene Muzeju naktī katru gadu cenšas doties uz kādu novadu. Šogad nolemts apskatīt, kas interesants Bauskas pusē. «Tā pa īstam ar kājām pa Bausku staigāju pirmo reizi. Vienmēr tikai izbraucam cauri ar mašīnu. Mani iespaidi – sakopta, glīta, maza pilsēta,» redzēto vērtē Ina Zauriņa. Savukārt septiņus gadus vecajai Emīlijai Bauskas muzejā vislabāk patikušas lelles. Tās viņa būtu gribējusi pētīt daudz ilgāk, arī paņemt rokās.

Muzeja speciāliste Ināra Zalstrupa novērojusi, ka apmeklētāju vidū ir daudz ģimeņu. Pazīstot baušķeniekus, viņa secina, ka ir tādi, kurus muzejā līdz šim nav nācies sastapt. «Daži nāk klāt un izsaka izbrīnu, ka nemaz nav zinājuši, cik interesantas mums izstādes, cik atraktīvi iekārtotas ekspozīcijas,» tādi ir I. Zalstrupas vērojumi.

Uzvaras ielas un Brīvības bulvāra apkaimē Bauskā 21. maijā šķita, ka notiek liels koncerts – mašīnas stāvēja ielu malās garās rindās. Šoreiz apmeklētāju mērķis bija Bauskas pils muzeja intriģējošais pieteikums Muzeju naktij ar dzejnieka Māra Čaklā vārdiem: «Durvis, durvis... Un aiz katrām durvīm – burvis. Ko viņš tur bur?».
«Apmeklētāju ir negaidīti daudz. Cilvēku plūsma ir nepārtraukta,» atzina pils muzeja galvenā speciāliste Taiga Skane. Līdz noteiktam laikam bija pieejama apskatei muzeja ekspozīcija ar dažādiem darbinieku sarūpētiem pārsteigumiem, tostarp, «dzīvajām statujām». Kad pils muzeja durvis tika slēgtas, sanākušie sāka pulcēties pie pilsdrupu pagalma vārtiem.

Skatītājus pārsteidza burvji, iznirstot ar degošām lāpām no pils pagalma pagrabstāva. Tad vērās vārti, un sanākušos sagaidīja ar viduslaiku mūzikas skaņām. Tumšais laiks, izgaismotās pilsdrupas un mūzika radīja īpaši burvīgu noskaņojumu. Turpinājumā sekoja ugunsšovs, kuru noslēdza uguņošana.

Apmeklētāju bija tik daudz, ka tikai puse varēja saskatīt lāpas lidojam virs pārējo skatītāju galvām. Ne viens vien ieteica nākotnē šādus šovus rīkot nevis pilsdrupu pagalmā, bet gan tuvējā gravā, lai vairāk skatītāju var vērot kārtējo pils sagādāto brīnumaino priekšnesumu.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Ass.

Braucu uz Bauskas motormuzeju, bet tur durvis ciet. Vēl četri auto mirkli pēc tam iegriezās, bet nekā. Kāpēc tā? Interese liela, bet muzejs ciet.

pirms 2 gadiem, 2016.05.22 18:30

karburvjātors

*Degviela* aptrūkās,bet iešpricei pakaļ uz veikalu jāiet pašiem ...

pirms 2 gadiem, 2016.05.23 10:47

Ciemiņš

Paldies, par Bauskas muzeju nakti! Īpaši pārsteiguma mirkļi patīkami pārsteidza gan Pils muzejā, gan Mākslas muzejā! Bija vērts izkustēties no mājas!

pirms 2 gadiem, 2016.05.22 20:04

Vietējās ziņas