Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Šogad slēgs vairākas skolas, kurās mācās mazāk par 60 skolēniem 11

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) saskaņojusi vairāku skolu, kurās mācās mazāk par 60 skolēniem, slēgšanu, tostarp arī Mežotnes internātvidusskolas Bauskas novadā.

Šogad IZM jau akceptējusi trīs skolu slēgšanu. Jūlijā Bauskas novadā tiks likvidēta Mežotnes internātvidusskola, kurā mācās 39 izglītojamie. Vasaras vidū Gulbenes novadā tiks likvidēta arī Daukstes pamatskola, kurā mācās 48 skolēni. Savukārt Ventspils novadā augustā lemts slēgt Zlēku pamatskolu.

Vēl pagājušajā gadā IZM Alūksnes novadā saskaņoja Mārkalnes pamatskolas slēgšanu, savukārt Ventspils novadā - Jūrkalnes pamatskolas slēgšanu, kas notiks šovasar. Mārkalnes pamatskolā mācās 58 skolēni, savukārt Jūrkalnes pamatskolā - vien 12. Tāpat Jelgavas novadā tiks likvidēta arī Elejas vidusskolas Lielplatones filiāle, to pievienojot Elejas pirmsskolas izglītības iestādei "Kamenīte".

Tādējādi patlaban jau saskaņota sešu izglītības iestāžu slēgšana. Tāpat līdz jaunajam mācību gadam tiks reorganizētas vēl 11 izglītības iestādes.

Mazsalacas novadā Ramatas sākumskola un Mazsalacas vidusskola tiks reorganizētas, apvienojot tās un izveidojot Mazsalacas vidusskolu. Smiltenes vidusskola tiks izveidota, reorganizējot Smiltenes ģimnāziju, Smiltenes Centra vidusskolu un Smiltenes Trīs pakalnu sākumskolu. Jūlijā Ķemeru vidusskola tiks reorganizēta par Ķemeru pamatskolu, savukārt Jūrmalā Lielupes vidusskola tiks reorganizēta par Lielupes pamatskolu. Līdz ar 1.septembri notiks Aizkraukles novada ģimnāzijas reorganizācija, apvienojot to ar Aizkraukles 1.vidusskolu un Aizkraukles pilsētas sākumskolu, tādējādi izveidojot Aizkraukles novada ģimnāziju.

Vēl pagājušajā gadā saskaņota arī Burtnieku Ausekļa vidusskolas reorganizācija, pārveidojot to par Burtnieku Ausekļa pamatskolu.

Ministrija saskaņojusi arī vairāku izglītības iestāžu reorganizāciju, kas notiks arī nākamajos gados. 2017.gada vasarā Gulbenes vidusskola tiks reorganizēta par Gulbenes sākumskolu. 2018.gada vasaras beigās notiks Īslīces vidusskolas reorganizācija, to pārveidojot par Īslīces pamatskolu, kā arī Uzvaras vidusskola reorganizācija, to reorganizējot par Uzvaras pamatskolu.

Lēmumu par izglītības iestāžu reorganizāciju, slēgšanu vai dibināšanu pieņem pašvaldība kā izglītības iestādes dibinātāja. Par savu lēmumu pašvaldības informē IZM, iesniedzot nepieciešamos dokumentus un informāciju, lūdzot ministrijai šo lēmumu saskaņot. Atbilstoši noteiktajai kārtībai ministrija saņemto informāciju izvērtē un sniedz atbildi par to, vai saskaņo vai nesaskaņo pašvaldības lēmumu par izglītības iestādes reorganizāciju, slēgšanu vai dibināšanu.

Izskatot jautājumus par pašvaldības lēmuma saskaņošanu, IZM ņem vērā vairākus kritērijus. Piemēram, izglītības iestādes darba kvalitāti, skolēnu mācību rezultātus un sekmības dinamiku un izglītības programmu piedāvājumu. Tāpat tiek izvērtēta izglītības pieejamība - sākumskola (1.-6.klase) iespējami tuvāk bērna dzīvesvietai, transporta nodrošinājums, kā arī izglītības iestādes tīkla attīstības koncepcija novadā (pieejamie finanšu resursi, izglītības iestāžu ēku piepildījums un noslogojums, teritorijas demogrāfiskās tendences, pašvaldības ekonomiskās attīstības potenciāls). Svarīga ir arī iesaistīto pušu (skolēnu, pedagogu, vecāku) informētība un viedoklis, norādīja ministrijā.

Ja pašvaldības atsūtītais lēmums par izglītības iestādes reorganizāciju vai slēgšanu ir nepilnīgs, IZM pieprasa papildu informāciju un iesniegtos dokumentus vērtē atkārtoti. Šādi gadījumi ir bijuši vairākkārt. Pēc nepieciešamo dokumentu iesniegšanas pašvaldības lēmums parasti tiek saskaņots.

IZM vairākkārt ir uzsvērusi, ka tikai matemātiski aprēķini un īslaicīgi ekonomiski ieguvumi nevar kalpot par pamatu lēmumu pieņemšanai likvidēt izglītības iestādi. Skolu tīkla sakārtošana jāskata kopsakarā ar novadu attīstības stratēģiju.

Pievieno komentāru

Komentāri 11

hy

Mežotnē solos sēž ne vairāk par 20. . . Pārējie - uz papīra.

pirms 2 gadiem, 2016.02.11 10:51

muša

Kāds labums ir tā darīt, arī emu dzirdējusi ka tie kas aizbraukuši un atpakaļ netaisās fiktīvi piereģistrējuši bērnus sīkskolās ?

pirms 2 gadiem, 2016.02.11 22:34

taisnība

Pilnīga patiesība!

pirms 2 gadiem, 2016.02.12 15:28

uzspļaut

....... Svarīga ir arī iesaistīto pušu (skolēnu, pedagogu, vecāku) informētība un viedoklis, norādīja ministrijā.....

pirms 2 gadiem, 2016.02.11 11:14

citāti

no www. atklātibauskai.lv
​Pašreizējai domes vadībai ir izdevīgi, ka pirms lēmumu pieņemšanas par apjomīgu pašvaldības līdzekļu ieguldīšanu vai citu sabiedrībai svarīgu jautājumu apspriešanā nav nepieciešama plaša sabiedrības viedokļa izzināšana, jo tas tikai kavēšot lēmumu izpildi...
Tas, ka pašreizējā domes politiskā vadība ignorē sabiedrības viedokli un nevēlas iedzīvotāju iesaisti diskusijās, pierāda arī notiekošais saistībā ar izglītības iestāžu optimizācijas plānu.
​Kas raksturīgi Bauskas pašvaldībai, par domes vadības nodomiem sabiedrībai pavēstīja reģionālā laikraksta „Bauskas Dzīve” žurnālists V.Auzāns publikācijā "Jaunajā modelī noteicošais būs skolēnu skaits”. Publikācijā trāpīgi raksturots optimizācijas plāns (citāts):

...izklāstot par iecerēto reformu, neviens no speciālistiem nenosauca nevienu skaitli – kāds būs šo pārmaiņu finansiālais ieguvums, cik strādājošo zaudēs darbu, cik skolotājiem nāksies pārkvalificēties, kā tas ietekmēs iedzīvotāju ienākumus, kāda būs šīs reformas ietekme uz infrastruktūru. Nekādi matemātiskie aprēķini, nekādas naudas summas sanāksmē netika minētas.

Situācijas glābšanai sekoja domes vadības piespiedu vizītes „reorganizējamās" izglītības iestādēs un taisnošanās vecākiem un pedagogiem. Aizstāvībai tika piesaukta „nepamatoti” saceltā ažiotāžu, ka pie vainas esot pēc reitingiem alkstoša žurnālista ar domi nesaskaņota publikācija.....Vecākiem tika solīts, ka reorganizācijas plānā paredzētā pamatskolu pārveidošana par sākumskolām netikšot uzsākta.....
No lēmuma pieņemšanas par Īslīces vidusskolas pārveidošanu par pamatskolu domes priekšsēdētāja Ābelnieka „varas pīrāga dalītājus” nespēja atturēt ne domes vecāku padomes lūgums nepieņemt šo lēmumu, ne vecāku un skolēnu protesta pikets. Nelīdzēja domē iesniegtā protesta vēstule ar daudzajiem iedzīvotāju parakstiem ar lūgumu par vidusskolas saglabāšanu, ne aicinājumi uzsākt diskusiju, sniegt skaidrojumu, pamatojumus un pārskatīt pieņemto lēmumu!
Pārsteidz diskusijās vairākkārt izskanējusī novada politiskās varas „pilāru” Ābelnieka, Feldmaņa un Koluža kunga pārliecība (uzdrīkstēšanās) lemt bērnu vecāku vietā kāda izglītība tiem ir vispiemērojamākā!

Pret sabiedrības uzdrīkstēšanos un iebildumiem, lai ietekmētu un apklusinātu aktīvākos iedzīvotāju viedokļa paudējus, pašvaldības varas „stūrmaņi” mēģina izmantot sev raksturīgas represīvās metodes....

pirms 2 gadiem, 2016.02.11 11:39

Ints

pašam sevi citēt - tas ir vnk super, un var jau atļauties, - brīvā laika ir cik uziet

pirms 2 gadiem, 2016.02.11 17:49

Lita

Par Mežotni vispār nerunāsim,sen bija jāslēdz.Pārējās reorganizēt.Nav jātērē mūsu nodokļi pa tukšo.

pirms 2 gadiem, 2016.02.11 13:22

muša

Mežotne oats nav ciems, puduris, kas pēc 25 gadi vairs nebūs, nevelti pilskalns ir pliks, nedzīvojas tur. Lielplatone ir 6 trīstāvenes divās rindās bez apkures, skursteņi pa logirm izvilkti, puse dzīvokļu tukša un veiksls ar aizmūrētiem logiem

pirms 2 gadiem, 2016.02.11 18:38

mušai

tiešām muša

pirms 2 gadiem, 2016.02.11 20:22

Vietējās ziņas