Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Šogad turpināsies Misas vidusskolas remonts

Vecumnieku pagasta Misas vidusskola ziemu šogad pavada jaunā «kažokā» – noslēgusies skolas siltināšana. «Jūtam, ka sienas ir nosiltinātas. To, ka siltuma patēriņš ir mazāks, parāda arī rēķini. Tomēr pagaidām ieguvumu ir grūti analizēt – pārāk maz datu. Gaidām, ka nākamie rēķini būs vēl mazāki,» portālu informē Misas vidusskolas direktore Rūta Kārkliņa.

Vecumnieku novada projektu vadītāja Dace Šileika informēja, ka Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta finansētā projekta «Kompleksi risinājumi siltumnīcefekta gāzu emisijas samazināšanai Misas vidusskolā» mērķis bija paaugstināt Misas vidusskolas ēkas energoefektivitāti, samazinot oglekļa dioksīda emisijas un siltumenerģijas patēriņu.

Projekta kopējās izmaksas ar pievienotās vērtības nodokli atbilstīgi noslēgtajiem līgumiem bija 455 696,66 eiro. Projekta attiecināmās izmaksas, par kurām saņemama kompensācija no Eiropas fondiem, bija 376 608,81 eiro, no tām 49,97 procenti bija Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta finansējums. Darbus veica SIA «Kvintets M».

Plānojot Vecumnieku novada domes budžetu, Misas skolai jau paredzēti jauni remonti. 2015. gada pašvaldības budžetā ieplānoti 60 tūkstoši eiro izglītības iestādes gaiteņa un apkures sistēmas remontam. Skolas direktore pastāstīja, ka siltumu nodrošina padomju laika viencauruļu apkures sistēma, kurā daži radiatori ir knapi silti. Lai pilnvērtīgi izmantotu siltināšanas ieguvumus, apkures sistēma jāpārbūvē.

«Pilnvērtīgs kosmētiskais remonts skolas gaiteņos nav noticis, kopš skola uzbūvēta. Tik vien, cik paši esam krāsojuši,» stāsta mācību iestādes vadītāja. Plānots remontēt vestibilu, nomainīt durvis. 5000 eiro paredzēti Misas vidusskolas ēdināšanas telpu koridora un kāpņu remontam, jaunām žalūzijām un ārdurvīm. R. Kārkliņa atzīst, ka skola pēc siltināšanas laikā notikušā fasādes remonta ir skaista un pēc šī gada darbu pabeigšanas būs vēl skaistāka.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas