Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Somi ierāda nūjošanu «Billītēs»

Dzejnieku Edvarta Virzas un Elzas Stērstes mantinieki sestdien, 16. jūlijā, dzimtas mājās «Billītes» uzņēma Somijas vidienes futbola veterānus, kas ierādīja nūjošanas prasmi.

Somu viesi pirms tam mērojās spēkiem ar Ozolnieku novada amatieru futbolistiem. Kā pavēstīja Virzas dzimtas pārstāve Diāna Jance, mājnieki svinēja uzvaru ar 6:4, taču spēkošanās bijusi ļoti sīva. Meistarklasi «Īsa pamācība nūjošanā» «Billītēs» rīkoja dzīvesbiedri Anna Žīgure un Juka Rislaki, kuri to piekopj savās mājās Jūrmalā. Anna skaidro, ka somi nūjo nedaudz citādāk nekā vācieši, no kuriem vairāk mācoties Latvijas instruktori, tāpēc vēlas ierādīt citādu prasmi vietējiem kustību cienītājiem. Somu meistari ierādīja, kā soļojot aktīvi izmantojamas nūjas, lai izkustinātu visus muskuļus. Jukam vairāki amatieru futbolisti ir kādreizējie klasesbiedri, kas iepriekš jau viesojušies «Billītēs».

Zorģenieks Andrejs Lasmanis no savām mājām Iecavas novadā līdz «Billītēm» atnūjoja jau pirms nodarbības, jo iecienījis šādu pārvietošanos ikdienā. «Viesoties dzejnieku mājās vienmēr ir ļoti patīkami, un šāds notikums ļauj tikties ar citu valstu domubiedriem,» gandarīts bija Andrejs.

A. Žīgure somu futbolistus iepazīstināja ar «Billīšu» vēsturi un literātu dzimtu. D. Jance «Billīšu» maizes krāsnī uzbūra gan rozmarīna apaļmaizītes no rudzu, auzu un kviešu miltiem, gan pašu lasītu melleņu pīrāgu. Ciemiņi mielojās ar tomātu un bazilika biezeņzupu – «Billīšu» saimnieču firmas ēdienu. Viesi pateicībā par gardo mielastu mājniekiem veltīja dziesmu. Juka Rislaki dāvanā no dzimtenes saņēma Somijas karogu, kas «Billītēs» plīvos līdzās Latvijas karogam.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas