Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Šonedēļ skanēs mūzikas un mākslas festivāls «Vivat Curlandia!»

Bauskā no 16. līdz 17. jūlijam izskanēs Kurzemes-Zemgales hercogu Ketleru laika mūzikas un mākslas festivāls «Vivat Curlandia!». Koncerti norisināsies Bauskas pilī, Bauskas Rātsnamā un Bauskas Svētā Gara baznīcā, informē Justīne Zaķe, Bauskas pils muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste.

Kā skaidro muzeja speciāliste, mūsdienās Bauskas pils ir vienīgais renesanses un manierisma perioda laicīgās arhitektūras mantojums, ko 17. – 18. gs. kari nespēja iznīcināt pilnībā un kas materiāli pārstāv minēto periodu Latvijas kultūras vēsturē. Ir tikai loģiski, ka Bauskas pils muzejs šo pieminekli cenšas piepildīt ar dzīvu renesanses laikmeta elpu, darot to visos profesionālajai mākslai, mūzikai un teātrim raksturīgajos veidos, jo renesanses un manierisma laikmets ir profesionālās mākslas šūpulis.

«Bauskas Dzīve» jau vēstījusi, ka Bauskas festivāla «Vivat Curlandia!» programmā iekļautas ne tikai interesantas 17. gadsimta mūzikas koncertprogrammas, ne tikai spožais Klaudio Monteverdi operas «Orfejs» iestudējums, bet arī vairāki koncerti, kuru saturs saistīts ar vēsturiskiem faktiem un notikumiem, kas skar Kurzemes hercogu Ketleru dzimtu un Bauskas pili kā vēsturisku notikumu vietu.

Justīne Zaķe raksturo festivāla programmu: «Festivāla atklāšanas koncertā atjaunotā Bauskas Rātsnama zālē dziedātāja Elīna Šimkus (soprāns), Agnese Kanniņa-Liepiņa (baroka vijole), Mauro Pinciaroli (teorba), mākslinieciskais vadītājs Māris Kupčs atskaņos dziesmas no Kurzemes hercogienes Luīzes Šarlotes mācību tabulatūras jeb Dziesmu grāmatas, kuru pēc laulībām ar Kurzemes hercogu Jēkabu Brandenburgas princese bija atvedusi līdzi uz Kurzemi. Grāmata joprojām glabājas Hercoga bibliotēkā Pēterburgā.

Bauskas pils koncertu zālē senās mūzikas ansamblis «Ludus» un renesanses deju grupa «Galms» rādīs Ilonas Ozolas iestudējumu «Planētu parāde», kas radīts, izmantojot 15. gadsimta beigu un 16. gadsimta sākuma deju pierakstus. Skatītāji varēs nolūkoties svinīgā planētu un citu mītisku un alegorisku tēlu gājienā. Līdzīgā gājienā 1613. gada 27. jūnijā Drēzdenes pils pagalmā nolūkojies Kurzemes hercogs Vilhelms, piedalīdamies sava brālēna Saksijas kūrfirsta Johana Georga I un hercoga Vilhelma sievas māsas Magdalēnas Sibillas dēla kristību svinībās.

Bauskas Sv. Gara baznīcā izskanēs koncerts «Burkards Valdiss – psalmi», ko atskaņos «Fabella Ensemble» Guntara Prāņa vadībā. Burkards Valdiss (1490–1557) bija vācu garīdznieks, politiķis, filozofs, dzejnieks, mūziķis un amata meistars (alvas kannu lējējs), kurš 16 savas dzīves gadus nodzīvojis Livonijā. Būdams viens no pirmajiem Mārtiņa Lutera sekotājiem un draugiem, reliģiskās pārliecības dēļ 1536. gadā tiek apcietināts un ieslodzīts Bauskas pils cietumā. Šeit viņš no latīņu valodas pārtulko visus 150 psalmus un sakomponē šo psalmu melodijas.»

Festivālā uzstāsies gan izcili Latvijas mūziķi, gan mākslinieki no Austrijas, Francijas, Nīderlandes.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas