Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Šovasar NVA Bauskas filiālē skolēniem pieejamas 125 vakances 4

Turpinās elektroniskā reģistrācija skolēnu projektā «Nodarbinātības pasākumi vasaras brīvlaikā». Kopš šogad Nodarbinātības Valsts aģentūras (NVA) Bauskas filiālē sācies šis projekts, pašlaik jau ir saņemti 230 pieteikumi, informē NVA Bauskas filiāles nodarbinātības organizatore Diāna Dēliņa.

Pieteikšanās darbam vasarā Zemgalē sākās 8.maijā. Šovasar NVA Bauskas filiālē piedāvā 125 vakances. «Katru gadu piedāvātais darba vietu skaits palielinās. Lielākoties darba devēji pieņem skolēnus, kas pie viņiem jau strādājuši iepriekšējos gadus, ja pienākumu izpilde ir bijusi apmierinoša. Ja darba devējs vēlas, tad atlasi veicam mēs paši. Skolēniem tā ir lieliska iespēja iegūt jaunas prasmes, pieredzi un iemaņas,» stāsta D. Dēliņa.

Mūspuses novados skolēnus vasarā pieņemt darbā ir pieteikušies 22 darba devēji – no tiem trīs pašvaldības: Bauskas, Rundāles un Vecumnieku novads, pārējie 19 ir uzņēmēji.

Bauskas novada domes saimnieciskās nodaļas būvinženiere Agita Eglinska ir atbildīga pašvaldībā par skolēnu vasaras darba organizēšanu. Viņa informē, ka visvairāk darba vietu skolēniem piedāvā SIA «Vides serviss» un Bauskas novada administrācija. Darbi, kas jādara, esot dažādi, bet pārsvarā tie ir palīgdarbi skolās vai bibliotēkās, gadījuma darbi, labiekārtošanas darbi – puķudobju ravēšana, zāles grābšana utt. «Ja ar bērniem ir, kas nodarbojas, visu parāda, paskaidro, tad viņi strādā labi,» apliecina būvinženiere.

Rundāles pils muzejs tradicionāli nodarbina vasarās vairākus skolēnus. Šai sezonai jau ir pieņemti 14 jaunieši, informē muzeja apmeklētāju apkalpošanas nodaļas vadītāja Inga Ripa. «Skolēni ir eksponātu uzraugi. Viņu pienākums ir stāvēt zālē un vērot tur kārtību un apmeklētāju darbības. Jauniešiem jākontrolē, lai visi eksponāti būtu savās vietās. Darbs nav viegls, jo visu dienu jāstāv kājās. Ir bērni, kas iztur slodzi, bet ir, kas neiztur. Ir arī tādi skolēni, kas pie mums strādā atkārtoti. Pieteikumu ir vairāk, nekā piedāvāto vakanču, tādēļ mēs ļoti cītīgi izvērtējam, kuru pieņemt darbā, jo tas tomēr ir atbildīgs,» skaidro I. Ripa.

Kā informē NVA, elektroniski reģistrēties nodarbinātības pasākumam skolēni varēs līdz 16.augustam, bet īstenots projekts tiek no 1.jūnija līdz 31.augustam. Pasākuma organizēšanas noteikumi paredz, ka skolēns jau pirms reģistrācijas var vienoties ar konkrētu darba devēju par darba vietu un laiku. Ja skolēns nav vienojies ne ar vienu darba devēju, tad pieteikuma reģistrācijas secībā saņems informāciju telefoniski vai ar e-pasta starpniecību par iespēju pretendēt uz brīvajām darba vietām. 

Nodarbinātībai drīkst pieteikties skolēni vecumā no 15 līdz 20 gadiem, kuri mācās vispārējās, speciālās vai profesionālās izglītības iestādēs. Lietderīgi paturēt atmiņā, ka skolēna reģistrācija vēl negarantē iesaisti pasākumā, jo līdzfinansēto darba vietu skaits ir ierobežots, un iepriekšējo gadu pieredze liecina, ka reģistrēto skolēnu daudzums pārsniedz piedāvāto darba vietu skaitu.


Pievieno komentāru

Komentāri 4

nekooo

intersantui un neka veci......intersanti var jauniesi un nekooo veci no 40

pirms gada, 2018.05.18 20:11

Petuhs

Tev gan vel jāpamācas!

pirms gada, 2018.05.19 13:54

janmaca

Tava plānprātība nav ārstējama!

pirms gada, 2018.05.19 08:35

Vietējās ziņas