Stabils sniegums visas spēles garumā basketbolistiem ļauj uzvarēt

Svarīgu panākumu Latvijas basketbola 2. divīzijas (LBL2) čempionātā savās mājās ceturtdien, 30. novembrī, izcīnīja SC «Mēmele»/Bauskas BJSS» basketbolisti, ar 90:85 uzvarot viesus no Madonas vienības «Madonas/BJSS».

Abām komandām šajā mačā bija nepieciešama uzvara, lai turpinātu cīņu par iekļūšanu izslēgšanas spēlēs bez pārspēlēm. Ar šo uzdevumu prasmīgāk galā tika mājinieki, kas iedzinējos nonāca tikai pašā spēles ievadā, bet turpinājumā pārliecinoši pretinieku noturēja sev aiz muguras pāris punktu handikapā.

Abas vienības spēli sāka mazrezultatīvi. Līdz pirmajam sekmīgajam metienam līdzjutēji gaidīja vairāk nekā trīs minūtes, rezultātu atklāja mājinieku spēlētājs Kristaps Šteinbergs. Viesi atbildēja ar 0:5 izrāvienu, bet tā bija pirmā un vienīgā reize cīņā, kad madonieši atradās vadībā. Pēc gausā spēles sākuma, kad pirmajās piecās minūtēs komandas kopā iemeta tikai deviņus punktus, mājinieki aktivizējās un pirmo ceturtdaļu uzvarēja ar 19:11. Viesi prasmīgāk spēlēja otrajā ceturtdaļā, kurā uzvarēja ar 14:20. Pirms pārtraukuma rezultāts uz tablo vēstīja 33:31 laukuma saimnieku labā. Abas pēdējās spēles ceturtdaļas komandas cīnījās rezultatīvi. SC «Mēmele»/Bauskas BJSS» basketbolisti iekrāja pat desmit punktu pārsvaru, kritiskos brīžos spēja noturēt divu vai trīs punktu pārsvaru un guva svarīgu panākumu – 90:85.

Mājinieku komandā līdera statusu kārtējo reizi apliecināja Ivars Zemītis – 27 punkti un astoņas atlēcošās bumbas zem groziem. 18 punkti Kristapa Šteinberga kontā, 17 – Arnim Simsonam. Arnis pretiniekus bombardēja no trīspunktu līnijas, esot precīzs piecos no 15 mēģinājumiem. Mikus Karlovs iemeta 12 punktus, 11 – Toms Vilks. Kaspars Jakubonis atzīmējās ar trim punktiem, divus iespēja Māris Skrējāns.

«Madona/BJSS» treneris Agnis Beķeris pēc mača sacīja, ka viņa vienībā nebija vairāku labu spēlētāju, bet tas nav attaisnojums zaudējumam: «Izgāzām sākumu, laidām pretspēlētājus garām. Netikām galā ar aizsardzību. Vajadzēja atspēlēties, bet nepietika spēka.»
Par spīti zaudējumam treneris ir apmierināts ar basketbolistu pašatdevi laukumā. «Mēģinājām glābt maču, spēlētāji rādīja raksturu. Zinājām, ka šī ir svarīga spēle, tā bija jāuzvar, sacīkstēm bijām gatavi, bet rezultāts neiepriecina. Gatavosimies nākamajai spēlei un, visticamāk, pārspēlēm,» tā A. Beķeris.

SC «Mēmele»/Bauskas BJSS» galvenais treneris Juris Ojāru ar spēli ir apmierināts. Basketbolisti izpildīja norādījumus un spēles plānu kā uzbrukumā, tā aizsardzībā. «Izcīnījām svarīgu uzvaru. Šķiet, ka pret spēcīgām komandām spēlējam labāk nekā pret teorētiski vājākām. Spēle bija laba, esmu apmierināts. Dueli Madonā zaudējām, jo neuzvarējām pirmo ceturtdaļu, un līdz ar to visu spēli. Spēlējot mājās, zinājām, ka labi jāsāk cīņa, lai cīnītos par panākumu. Tas arī izdevās,» vērtē treneris.

J. Ojāru priecājas, ka izdevies neitralizēt pretinieku līderi, un slavē spēli uzbrukumā: «Sokolovs sameta deviņus punktus. Spējām viņu neitralizēt. Uzbrukumā spēlējām ļoti labi – daudz iemetām, toties aizsardzībā daudz salaidām. Prieks, ka kritiskās situācijās, kad pretinieks pietuvojās, spējām kontrolēt cīņas gaitu.»

Spēles beigās ar tiesnešu darbību nebija apmierināts viesu komandas treneris, par ko treneru štābam soģi piesprieda divas tehniskās piezīmes. «Iespējams, kādā brīdī arī es spēju savaldīties brīžos, kad gribējās tiesnešiem sacīt kādu skarbāku vārdu. Es neteiktu, ka soģi izgāza spēli. Mēs izmetām tikpat soda metienu, cik pretinieks. Ievērojām disciplīnu un uzvarējām,» tā Juris Ojāru.

Baušķenieki, lai iekļūtu izslēgšanas spēlēs bez pārspēlēm, pirmo uzdevumu izpildīja – uzvarēja madoniešus. Vēl jāpaveic grūtākais – pēdējā regulārā čempionāta spēlē 8. decembrī viesos jāuzvar grupas līdere, ļoti spēcīgā BK «Ķekava/Optibet», un jācer uz tiešo konkurentu neveiksmēm.

Pašlaik SC «Mēmele»/Bauskas BJSS» ar pieciem panākumiem 11 spēlēs un 16 punktiem ieņem 3. vietu grupā.