Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Stelpes pagastā uz skatuves kāpj apdāvinātie un radošie

Vecumnieku novada Stelpes pagastā pavasara gaidās par tradīciju kļuvis sarīkojums, kurā uz radošās skatuves kāpj iedvesmas pilni un talantīgi ļaudis no tuvākas un tālākas apkaimes.

Koncertā «Gribu, varu, daru» 28. februāra pēcpusdienā pamatskolas zālē publiku sajūsmināja vairāk nekā 20 priekšnesumu – dejas, dziesmas, dzejas lasījumi, tika izrādīti rūpīgi darināti rokdarbi. Pārstāvēti bija vairāki pagasti – Bārbele, Skaistkalne, Stelpe, Valle, Vecumnieki, arī Iecava un Bauskas puse.

«Šoreiz dalībnieki nebija īpaši jāskubina – cilvēki paši interesējās par iespēju atklāt  talantu,» uzsver Stelpes pagasta kultūras darba organizatore Sandra Neliusa. «Daudzi nākuši iepriecināt ar savu talantu, daudzi – atbalstīt citus.»

Stelpes iedzīvotājs Andrejs Skābuliņš spēlēja sintezatoru. No Valles ciemos bija atbraukuši trīs vismazākie dalībnieki – piecus gadus vecā Krista Kuzmina un pirmās klases skolniece Keita Daniela Cīrule, kura uzstājās kopā ar sešus gadus veco brāli Kristiānu. Bērnus koncertam bija pieteikuši vecvecāki, sagatavoties palīdzēja mūzikas skolotāja Aina Vovere. Meitenes svētkos Stelpē dziedāja arī pērn.
Pašas sacerētu poēmu par karavīru lasīja Vēsma Petruševica no Vecumniekiem. Viņa talantu sarīkojuma dalībnieku pulkā ir jau trešo reizi. Stelpiete Vanda Seļakova šogad pirmo reizi sadūšojās kāpt uz radošās skatuves un norunāja Jāzepa Osmaņa dzejoli «Sods». Daudzi pēc tam atzina, ka izjustais priekšnesums lika «skudriņām skriet» pār muguru.

Sarmīte Čekmarjova iepazīstināja ar Stelpes pagasta Beitiņos dzīvojošās Maigas Kurčanovas dzeju. Gaidīts bija Egila Neliusa iznāciens. Viņš ar Valda Rusiņa ģitārspēli fonā norunāja Imanta Ziedoņa dzejoli «Paskaties, kā vecis met tīklus!».

Radoši līdzdarboties tika aicināti zālē sēdošie. Visi kopīgi, katrs pa rindiņai, norunāja I. Ziedoņa dzejoli «Vienīgais grēks».

Par savu vaļasprieku stāstīja Skaidrīte Baturoviča: «Aizraušanās ar rokdarbiem sākās tad, kad apjautu – veikalos nevaru atrast neko sev piemērotu. Sāku šūt, pievērsos adīšanai, visvairāk mani interesēja mezglošana. Ar laiku sāku izšūt un tamborēt.» Arī Skaidrītes meitas gan izšuj, gan ada.

Krustdūrienā izšūtas gleznas bija atvedusi iecavniece Valērija Avota, kam rokdarbi tuvi kopš mazotnes. «Ar gleznu veidošanu krustdūrienā sāku nodarboties 2008. gadā. Tā aizrāvos, ka šuvu dienu un nakti, galvu nepaceļot. Nemanīju, kā rit laiks. Piecos mēnešos tapa 23 gleznas,» atklāj V. Avota.

Izstādē bija apskatāmi darinājumi, ko veidojuši Stelpes pagasta ļaudis – Ilga Viņķele, Nijole Ķeruda, Zoja Buiko, Valentīna Rūtiņa-Rūtenberga, Lāsma Skābuliņa, Lilita Berliņa, Valērija un Rodžers Heizeldeni.

Ar spriganu deju publiku uzmundrināja Stelpes pamatskolas audzēkņi. Pirmo uzstāšanos piedzīvoja «atdzimušais» Stelpes sieviešu vokālais ansamblis, kam dots nosaukums «Nianse». Kolektīvu vada Iveta Grantiņa. Ar skanīgu dziedājumu iepriecināja Skaistkalnes vokālā grupa «Varavīksne» un Stelpes pamatskolas 9. klases audzēkne Viktorija Kokareviča. Pārsteigumu ar angļu dziesmām sagādāja jaunizveidotais kvartets – Valērija un Rodžers Heizeldeni kopā ar Egilu Neliusu un Valdi Rusiņu.

Ciemos bija atbraukuši mūziķi Jurgita Druseika un Raitis Sirmanis, koncertu noslēdza Bārbeles tautas nama lauku kapela «Savējie». Svētku dalībnieki ar aplausiem pateicās par sarīkojumu, kas ļāva uzdrošināties un justies gaidītiem, baudīt sirsnību, talantu daudzveidību un samanīt pavasara tuvumu.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas