Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Stelpieši drīkst peldēties «Pīlādžu mototrases» ūdenskrātuvē

Ko nozīmē publiska pieejamība, kādas ir tās robežas – par to Vecumnieku novada Stelpes pagasta iedzīvotāji diskutējuši ar Stelpes sporta un atpūtas parka «Pīlādžu mototrase» īpašniekiem. Situāciju skaidroja «Bauskas Dzīve».

Stelpes iedzīvotājiem tuvākā peldētava atrodas Pīlādžu ģimenes privatizētajā teritorijā. Bijis dažādi – tur ir gan ļauts, gan liegts peldēt, un tā esot arī pašlaik. Neoficiāli avoti liecina, ka Pīlādžu ģimenei jāatļauj vietējiem iedzīvotājiem izmantot peldvietu, jo 2014. gada rudenī ģimene saņēmusi finanšu atbalstu trīs projektu īstenošanai no LEADER programmas «Lauku ekonomikas dažādošana un dzīves kvalitātes veicināšana vietējo attīstības stratēģiju īstenošanas teritorijā». Kāda lasītāja interesējās, vai publisko līdzekļu izlietojums privātas teritorijas labiekārtošanā nenozīmē to, ka radītos labumus drīkst izmantot visi iedzīvotāji?

Sporta un atpūtas parka īpašnieks Ēriks Pīlādzis uzskata, ka pārmetumi esot nevietā, jo ūdenskrātuvē parka teritorijā nav liegts peldēties: «Viss ir pieejams. Tomēr zināma kārtība jāievēro. Neapmierinātību, iespējams, radījis fakts, ka aizliedzam ar mašīnām iebraukt parka teritorijā.»

Vecumnieku novada domes projektu vadītāja Dace Šileika informēja, ka parasti publiskās pieejamības principi ir definēti projektu pieteikumos. Tur noteikts, kam un kāpēc īstenotie projekti ir pieejami. «Esmu aptaujājusi kolēģus Stelpes pagastā – ūdenskrātuve ir pieejama tiem, kas vēlas peldēties. Ierobežojumi bija vienīgi pirms pasaules čempionāta posma blakusvāģiem, kad notika būvdarbi un drošības dēļ teritorija bija jānorobežo,» skaidro speciāliste.

Kā liecina mājaslapā piladzis.lv publicētā informācija, 2014. gada novembrī īstenotā projekta «Sporta un atpūtas parka «Pīlādžu mototrase» laivu piestātnes ierīkošana» mērķis bija dažādot parka apmeklētāju brīvā laika pavadīšanas iespējas, piedāvājot laivu izbraukumus. Ē. Pīlādzis apliecināja, ka nevienā projektā ūdenskrātuve nav iesaistīta kā peldvieta. Tomēr uzņēmējs neliedz peldēties vietējiem iedzīvotājiem un citiem sporta un atpūtas parka apmeklētājiem.

Tātad, stelpieši, jūs drīkstat peldēties sporta un atpūtas parka teritorijā esošajā ūdenskrātuvē. Ar automobiļiem iebraukt tur liegts un iespējami ierobežojumi starptautisku sacīkšu laikā.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas