Svaru stieņa spiešanā cīnās ar lietuviešiem un igauņiem 6

Jelgavā 9. aprīlī notika Latvijas čempionāts svaru stieņa spiešanā guļus ar ekipējumu. Sacīkstēs kopā ar baušķeniekiem piedalījās 167 sportisti, to skaitā kuplas delegācijas no Lietuvas un Igaunijas – Tartu Universitātes.

Aizvien vairāk sacīkstēs piedalās daiļais dzimums – šoreiz startēja 31 sportiste. Savā grupā ceturto vietu guva baušķeniece Līga Gaurilka. Pirmo vietu izcīnīja lietuviete Zivila Cepuke. Junioru grupā otrā vieta Jurim Ručkanovam – viņš uzspieda 150 kilogramus smagu svaru stieni, piekāpjoties igaunim Reinaram Metsalu.

«Open» grupā startēja Uģis Sosonkins. Tur medaļa nesanāca. Vecuma grupā «Veterāni 1» otrā vieta Kasparam Vītoliņam. Pateicoties veiksmīgiem Lietuvas sportistu startiem, bez medaļām palika Vladimirs Ponomarjovs un Andis Ķikurs. Vecuma grupā «Veterāni 2» baušķeniekiem ar lietuviešiem izdevās labāk pacīnīties – savā svara grupā uzvarēja Juris Červids, otrais – Dainis Zaķis, trešais – Felikss Žieds. Zelta medaļa arī Ivaram Rigastam. Vecākajā «Veterāni 3» grupā trešā vieta Ivaram Mizišam.

Komandu kopvērtējumā pavisam maz līdz trešajai vietai pietrūka Bauskas vienībai. Kopā ar «Rembates» vienību mūsējiem bija 51 punkts, bet papildu rādītāji bija labāki rembatiešiem. Uzvarēja mājinieku klubs «Apolons», izcīnot 54 punktus, otrais «Jēkabpils SC» ar 53 punktiem.