Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Svelme neatbaida Bauskas puses donorus 5

Daudz darba kārtējā donoru dienā Bauskā 27. jūlijā bija Valsts asinsdonoru centra (VADC) mediķiem. Vēl desmit minūtes pirms pulksten 12, kad bija paredzēts pieņemšanu beigt, pilsētas tautas nama vestibilā ap 20 cilvēku gaidīja rindā pie ārsta. Pavisam asinis Bauskā vakar nodeva 92 donori, no tiem 25 to darīja pirmo reizi mūžā, informē izbraukuma brigādes organizatore Sarmīte Midega.VADC mediķi par šādu Bauskas apkārtnes cilvēku aktivitāti bija patīkami pārsteigti, jo daudzviet karstajās dienās aicinājumam atsaukušies mazāk cilvēku nekā gaidīts. Jāteic, ka Bauskā vakar asinis nodeva arī kāda pacienta radinieki, draugi un kolēģi. Īslīciešu Miļūnu ģimenei - Daigai un Gatim - asins nodošana jau ir ierasta lieta. Daiga to sākusi pirmā, tagad uz donoru dienām brauc abi kopā. Ceturto reizi asinis nodeva baušķenieks Gundars Saltais, kurš izlasījis informāciju laikrakstā un nolēmis piedalīties.  27. jūlijā par donori kļuva baušķeniece Sintija Kapkalne, kurai nesen bija 18. dzimšanas diena. To viņa izlēmusi vēl pirms pilngadības sasniegšanas, veselība laba, var palīdzēt citiem, saka Sintija. To vēlējās arī tautas nama direktore Ilva Vansoviča, bet ārste atzina, ka viņai nav atbilstošs svars. Ir noteikums, ka, lai kļūtu par donoru, jāsasniedz noteikts ķermeņa svars, citādi asins nodošana var kaitēt veselībai. Donoru pulkā vakar bija ļaudis no dažādiem Bauskas novada pagastiem. Lielās atsaucības dēļ Valsts asinsdonoru centra izbraukuma brigāde Bauskas tautas namā strādāja stundu ilgāk par noteikto laiku, lai pieņemtu katru, kurš gribējis nodot asinis, paužot pateicību donoriem, teic Sarmīte Midega. Vienlaikus ar izbraukumu uz Bausku, vakar, 27. jūlijā otrs VADC autobuss pieņēma asinis pie veselības centra Pļavnieki. 28. jūlijā specializētais donoru autobuss no plkst. 10 līdz 14 stāvēs pie Latvijas Nacionālās Operas Rīgā. 29. jūlijā donorus pieņems Pārtikas un veterinārajā dienestā Rīgā, kā arī Latvijas Nacionālo Bruņoto spēku Jūras spēku štābā. Interesanti, ka Latvijas donoru skaitā ir 9205 vasaras saulgriežu jubilāri. Tie ir 7648 Jāņi un 1557 Līgas, informē VADC.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

domā, ko raksti

Komentāri ir pa tēmu! ja nedaudz aizrāda žurnālsitei, tad uzreiz spuras gaisā.

pirms 8 gadiem, 2010.07.28 10:30

Rīdziniece

Cik žultaini un padumji komentāri... Ja nav, ko teikt, labāk nesakiet neko.
Manuprāt, rakstam nav ne vainas. Tajā ir viss, kas vajadzīgs - fakti un neliels humoriņš.

pirms 8 gadiem, 2010.07.28 09:40

fuj

nu prasta žurnāliste.. tās tomēr ir ētikas lietas par kuram vinja te ironizee.. :(

pirms 8 gadiem, 2010.07.28 09:09

pārdomas

Pielieciet Ilviņai pie algas, lai cilvēciņš var pāēst kārtīgi. Aizpūtīs pa gaisu novada svētkos ar visām kurpītēm. Jāievieš kādi vienoti noteikumi novadā, ka iestādes vadītājam jābūt ar noteiktu savru- piem. sievietes sākot no 60 kg un ar rādītājiem 90-60-90, ( vismaz +_) bet veči ar atbilstošu muskuķlu masu un kēr'meņa savru, lai var iet uz donoru dienu. Paldies Dievam, ka novadu vada svarīgi cilvēki.
Paldies žurnālistei par vērtīgo rakstu par "pavieglo"direktori.

pirms 8 gadiem, 2010.07.28 09:06

vampīrs

Vērtīga informācija, zinu, ka pie Ilvas man nav ko meklēt. Interesanti kāds ir raksta autores svars, vai viņā iekšā ir pietiekami daudz asiņu?

pirms 8 gadiem, 2010.07.28 08:36

Vietējās ziņas