Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Svētceļnieki tuvojas Aglonai 4

Līdz ar svelmi 31. jūlijā no Dāviņu pagasta Bruknas izgāja vairāk nekā astoņi desmiti svētceļnieku, lai mērotu 212 kilometrus līdz Aglonai, kur 15. augustā notiks Vissvētākās jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētki. Ceturtdienas, 9. augusta, pēcpusdienā bruknieši bija sasnieguši Kalupi, kur svinēja Svēto misi, bet dienas noslēgums iecerēts Višķos.

«Karstumā iet ir ļoti iespaidīgi, esam milzīga grupa, kopā 86 cilvēki, kurā jaunākajam ir vien četri mēneši, bet vecākie ir piecdesmitgadnieki. Šādā kuplā skaitā, tik lielā ģimenē, nekādu nogurdinājumu just nevar. Dienā noejam 25 – 30 kilometru, virzāmies galvenokārt pa ceļu, esam sadalījušies mazās grupiņās pa 25 cilvēkiem, vecuma un interešu grupām, kas ir milzīgs atvieglojums. Satiekamies vakaros un esam kopā naktīs, bet dienā mazās šūniņas iet atsevišķi,» stāsta svētceļnieku grupas vadītājs priesteris Andrejs Mediņš.

Viņš atklāja, ka svētajā gājienā pārsvarā devušies Bruknas kopienas ļaudis. Pa ceļam no malas neviens netiek uzņemts – tikai savējie no sākuma līdz beigām. Par nakšņošanas vietām tiek izvēlēti kultūras nami vai skolas. Svētajā gājienā daudzi ir uzberzuši kādu tulznu, kuras ticīgie saucot par Jēzus skūpstiem. «Kurus skūpsta, tos Dievs visvairāk mīl, bet, kam to nemaz nav, tam arī Dieva mīlestība iet secen,» salīdzina priesteris.

Gadu no gada, veicot šo svētceļojumu, izjūtas neatkārtojoties. A. Mediņa jaunākie novērojumi liecina, ka cilvēki ir kļuvuši daudz seklāki, vienaldzīgāki. «Svētceļojums dod labu inerci, sevišķi jauniešiem, atgūt disciplīnu, jēgu, cieņu citam pret citu. Kaut kādā veidā vasaras priekos tas pagaisis, un visi tādi kā mazi mežonīši kļuvuši. Svētceļojumā kopīgā celšanās,  vingrošana,  lūgšanās, ēšana tik ļoti mobilizē, ka viņi sāk saprast, ka nav vieni, bet mēs visi esam kā viens,» pārdomas uztic priesteris A. Mediņš.

Piektdien, 10. augustā, Bruknas ļaudis baudīs miera dienu Višķos – atpūtīsies un atkopsies, lai sestdien spēka pilni ieietu Aglonā.  Plānots, Aglonas svētkus nesagaidot, svētdien pēc lielā dievkalpojuma atgriezties mājās, jo lieli darbi esot vēl Bārbeles skolā, kura tuvākajā laikā jānodod ekspluatācijā, lai 1. septembrī var sākt darbu.

A. Mediņš atklāj, ka svētceļojuma laikā sprieduši arī par Pāvesta Franciska vizīti Aglonā. Viens ir skaidrs – bruknieši tur būs klāt, bet pagaidām nav zināms, vai ies kājām vai ceļu mēros braucot. 

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Jautājums Priesterim?

Kam Jums vajadzīga Jaunsaules skola privatizēšanai, tagad meiteteņu skolas izveidei un tālāk.....

pirms gada, 2018.08.09 23:09

mjāā

nav saprotams iemesls kāpēc nesagaidīs svētkus tur, bet atgriezīsies mājās? Gājām tak uz svētkiem..., kopā ar svētceļniekiem palūgties, paklausīties

pirms gada, 2018.08.10 09:50

Ko

tu esi paveicis sabiedrības labā, vai tikai sēdi pie datora un tērē nodokļu naudu !

pirms gada, 2018.08.10 15:16

Vietējās ziņas