Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Svētceļotāji tuvojas Aglonai 1

Vairāk nekā pussimts svētceļnieku 1. augustā pulcējās Dāviņu pagasta Bruknā, lai sāktu ceļu uz Aglonu. Svētku vieta jāsasniedz šodien, 11. augustā. Svētceļnieki ik dienu mēro 20 – 30 kilometrus un kopā noies ap 212 kilometru.

Grupu vada katoļu priesteris Andrejs Mediņš, kurš otrdienas, 8. augusta, pēcpusdienā telefonsarunā atklāja, ka šī ir vienīgā diena, kad cilvēki virzās gar lielceļa malu. Otrdiena bija ceļojuma devītā diena, aiz muguras jau 152 kilometri, sasniegta Dunava, bet tālāk ticīgo ceļš aizvijās Nīcgales virzienā. Grupā ir 53 cilvēki, no tiem 13 no Bauskas apkārtnes, pārējie ir kopienas ļaudis un draugi. Svētajā gājienā paguvuši iedzīvoties dažās tulznās, ko dēvējot par Jēzus «skūpstiem». To neesot daudz, jo kājās ir vilnas zeķes. Priesteris piebilst, ka svarīgāka par visu ir galvassega.

Grūti neesot nemaz, saka priesteris: «Ir tāda sajūta, ka mūs kāds nes uz priekšu.» A. Mediņš svētceļojuma maršrutu nav mainījis gadiem. Salīdzinājumā ar citām reizēm, šogad ļoti ātri sasniedzot naktsmājas: «Savulaik knapi līdz tumsai paguvām, bet tagad tik ātrs un raits solis!»

Viņš atzīst, ka Latvijā pēdējos gados retu kurš grib uzņemt svētceļniekus, jo pēc viņiem paliekot liela nekārtība un netīrība. Ar Bruknas ļaudīm esot citādi. «Vienmēr aiz sevis esam centušies atstāt ļoti tīru un sakoptu teritoriju. Tālab cilvēki mūs ļoti gaida, zinām, ka mūs uzņems, pabaros, izguldīs,» saka A. Mediņš.

Viņš atklāja, ka Aglonā paredzēts ieiet ātrāk, jo svētdien jāatgriežas Bruknā, kur sākas bērnu nometne. «Svētceļojumā galvenais ir ceļš. Svētki ir tiem, kas tur brauc, bet mums svarīgāk ir doties, būt ceļā vienmēr. 13. augusta vakarā jau būsim atpakaļ no Aglonas un «Krusta ceļu» noskatīsimies internetā vai televizorā,» paskaidro A. Mediņš.

Vecsaulietis Kristaps svētceļojumā piedalījās pirmo reizi un ceļā bija līdz svētdienai, kad gājēji piestāja Jēkabpilī. Viņš pastāstīja, ka katrai dienai režīms ir nemainīgs. Cēlušies septiņos no rīta, un drīz vien bijuši ceļā. Visas dienas garumā notikušas lūgšanas, lasījumi, par kuriem varēja dalīties pārdomās. Atvēlēts klusuma brīdis, kad svētceļnieki var lūkotu, kas sirdīs, kādas pārdomas par dzīvi un ticību.
Nedēļas garumā katram piešķirts savs sargeņģelis. Kristaps skaidro, ka to noteica izlozes kārtībā. Katrs ceļinieks līdz nedēļas beigām palīdz kādam citam, iepriecinot ar dāvanām, kaut ko uzpinot, uzzīmējot, rakstot vēstules vai citādi ielīksmojot.

Ceļā dalībnieki skaita Rožukroni un dzied dziesmas. Katru dienu ir noteikti uzdevumi, piemēram, jāiestudē teātris par kādu Svēto Rakstu vietu. Vidējais gājēju vecums svārstoties no 25 līdz 30 gadiem, galvenokārt svētceļnieki ir stiprā dzimuma pārstāvji.

Pagājušajā nedēļā Bausku šķērsoja svētceļnieku grupa no Liepājas, stāsta katoļu draudzes prāvests Jānis Zviedrāns. Savukārt caur Iecavu devās grupas no Tukuma un Jelgavas, pavēstīja Iecavas katoļu draudzes prāvests Arnis Vizbelis.

«Pērn neviena grupa negāja caur Iecavu,» teic A. Vizbelis. Viņaprāt, svētceļojums atkarīgs no katra paša, un vietējie parasti kādām grupām pievienojas simboliski uz vienu dienu.

Parasti uz Aglonas svētkiem tiek organizēti braucieni ar autobusu, šogad tāds ieplānots tikai no Iecavas, bet no Bauskas nav paredzēts. Otrdien, 15. augustā, pulksten 11 Bauskas katoļu baznīcā būs dievkalpojums, uz kuru aicina J. Zviedrāns.

Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētki Aglonā sāksies piektdien, 11. augustā, kad būs slimniekiem veltīta diena.
Svinības turpināsies 12. un 13. augustā ar ģimeņu dienu. 13. augusta vakarā norisināsies Svētā Meinarda svinības, kurās pulksten 19 notiks procesija ar Fatimas Dievmātes statuju apkārt bazilikai. Pulksten 22 ritēs lūgšanas, kam pusnaktī sekos Svētā mise.

Pasākuma kulminācija būs 14. augustā, kad Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svinības pie bazilikas sāksies ar garīgo mūziku un turpināsies ar konkursa «Dziedu Dievmātei» laureātu dziedājumiem.

Svinības turpināsies līdz pat 15. augustam, kad notiks svētku galvenā mise. Aktualitātes par svētceļojumu līdz 12. augustam var dzirdēt «Radio Marija Latvija» ēterā.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

mjāā

Tādu tālu gabalu iet un nepalikt uz pašām svinībām? Vajadzēja gan.

pirms 11 mēnešiem, 2017.08.11 15:28

Vietējās ziņas