Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Svētdien aicina uz zemledus makšķerēšanas sacensībām Bangu dīķī

Bauskas novada Ceraukstes pagasta Bangu dīķī 25. februārī notiks zemledus makšķerēšanas sacensības, informē Bauskas mednieku un makšķernieku biedrības (BMMB) vadītājs Pēteris Seleckis.
 
«Visi bļitkotāji laipni aicināti urbt Bangu dīķa ledu! Ir pastāvīgs sals un īstais laiks, lai makšķerētu. Pirms pāris dienām kungi noķēra smukas raudas un asarīšus. Karpas gan vēl guļ,» pārliecināts Pēteris Seleckis.

Bangu dīķa ledus tiek regulāri borēts, un makšķernieki izvilkuši dažādus lomus – asarus, raudas, pličus un ruduļus. BMMB vadītājs prognozē, ka sacīkstēs neiztiks arī bez līdakām. «Dīķī līdaciņas ir. Domāju, ka sacensības izdosies un dalībnieki no ūdens izvilks skaistas zivis,» prognozē P. Seleckis.

Šogad ziemai raksturīgie laika apstākļi veicina upju gultnes attīrīšanos. Zāles gar upju malām un sēkļiem izsalst. Pavasarī, kad pacelsies ūdens līmenis, ledū iesalušās niedres, zāles un meldri ar visām saknēm tiks aizskaloti līdz ar palu ūdeņiem, skaidro speciālisti. Upju krasti atbrīvosies no aizaugumiem, un makšķerniekiem būs ērtāka pieeja iecienītākajām un labākajām makšķerēšanas vietām.

Pulcēšanās sacensību dienā plānota pie namiņa pulksten 6.30, sākums pulksten 7.30. Dalībniekiem, kuri jaunāki par 16 un vecāki par 65 gadiem, kā arī invalīdiem iesaistīšanās bez maksas, pārējiem – 6 eiro. Kā vienmēr, uzvarētāji saņem medaļas, kausus un atļauju makšķerēt Bangu dīķī bez maksas.

«Tuvojas 15. marts, kad varēs iegādāties vimbu makšķerēšanas licences. Šogad 15. marts ir darbdiena, tāpēc licences varēs nopirkt jau no plkst. 5 rītā. Makšķerniekus aicinu pagarināt biedru kartes līdz 15. martam biedrības telpās katru trešdienu no pulksten astoņiem līdz trijiem. 15. martā biedru kartes pagarināt nebūs iespējams. Aicinām arī pieteikties jauno mednieku kursiem,» par BMMB aktualitātēm informē Pēteris Seleckis.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas