Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Svētki izcilā novadnieka Viļa Plūdoņa ielā 9

Ielu svētku tradīcija Bauskā tiek atjaunota, sestdien, 24. maijā, vecpilsētā organizējot Plūdoņa ielas svētkus. Dažādas aktivitātes ielas garumā risināsies trīs stundas.

Svētkus organizē Bauskas novada pašvaldība, taču ideja par to rīkošanu pieder Bauskas Valsts ģimnāzijas skolotājai Vijai Cerusai. Šajā kultūras un dzejas pasākumā viņa iesaistījusi pilsētas skolu audzēkņus, jauniešus un uzņēmējus. Svētku producente ir studente baušķeniece Agnese Drēgne.

Svētki sāksies plkst. 11 pie Bauskas pilsētas pamatskolas. Dažādās izdarībās pilsētniekus un Bauskas viesus aicinās iesaistīties līdz diviem pēcpusdienā. Tad svētku noslēguma pasākums «Tauru skaņās viļņosies gaiss» notiks Plūdoņa ielas galā pie Mēmeles.

Plūdoņa ielas pagalmos apmeklētājus gaida dažnedažādi pārsteigumi un priekšnesumi. «Edvīna dārzā» pasākumā «Mirklis senatnīguma ar tasi tējas» savus darbus lasīs novada literāti. Saules dārzā būs dažādas meistarstiķu darbnīcas. Rātslaukumā darbosies tirdziņi, arī skolēnu mācību uzņēmumu tirdziņš «Andele».

Uzņēmuma «Fotomiks» pagalmā puišu grupa «Without Borders» gādās par muzikālo noformējumu, būs arī fotografēšanās stūrītis. Ar dažādām aktivitātēm un koncertiem svētkiem gatavojas Bauskas bērnu un jauniešu centrs. Bauskas Svētā Gara evaņģēliski luteriskajā baznīcā būs koncerts ērģeļu mūzikas noskaņās.

Plūdoņa iela svētkiem tiek īpaši rotāta. Bauskā līdz šim nebijušus vides objektus radījusi māksliniece Mārīte Šulce sadarbībā ar arhitekti Sandru Smoliju un mākslinieku Aināru Pastoru. Visā ielas garumā pie laternu stabiem izvietoti 20 baneri. Tajās skatāmi M. Šulces zīmējumi, kurus papildina V. Plūdoņa dzejas rindas. Šāds noformējums Plūdoņa ielā būs līdz pat Bauskas 405. gadu jubilejas svinībām augusta sākumā.

Pievieno komentāru

Komentāri 9

Plūdonis

Man liekas ka Plūdonis būtu stipri izbrīnīts izdzirdot vārdu BANERIS.

pirms 4 gadiem, 2014.05.24 08:45

Vilis

Ka tik atceras, kaut ar vārdu BANERIS

pirms 4 gadiem, 2014.05.24 13:55

učene

Plūdonis arīdzan ieviesa daudzus jaunvārdus....

pirms 4 gadiem, 2014.05.24 18:47

rrrrrr

man kautkā likā pa pliko tie svētki.
varēja vēl būt tirdziņš kā pie rimi, aizslēgt kādu ielas posmu, lai nav jāklausās auto skaņās, kas brauc garām. un kautkā savienot to visus laukums vajadzēja, savādāk tāda jēla pāriešana no viena uz otra, un garāmbraucējs simt puntki nesaprata, ka tur kautkas notiek

pirms 4 gadiem, 2014.05.24 18:28

piedodiet, bet...

It kā jau domāts labi, bet sanācis kā vienmēr. Nu nebija tur nekādu svētku, nebija kur aci piesiet, kā saka. Padzerties varēja , bet tas arī viss.Tam visam , kas tur minimāli bija, ar Plūdoni gan īsti nekāda sakara.

pirms 4 gadiem, 2014.05.24 19:19

ti ti ti

Piekrītu. Laikam tak idejas jāļauj realizēt režisoram/riem, kas prot to salikt kopā pa feino..jo tā nu bija- tik domas vien.

pirms 4 gadiem, 2014.05.24 22:10

baušķeniece

Mīļie baušķenieki! Pieņemsim katru labu darbiņu, kas paveikts Bauskas sakopšanai, Bauskas sakārtošanai un Bauskas godināšanai kā mirkli, kas mūs visus bagātina un stiprina mūsu pašapziņu. Kāpēc meklēt kļūdas un neveiksmes. Un vai lielie kritizētāji paši pēc savas iniciatīvas ir ko labu savai pilsētai paveikuši. Vai nebija tā, ka katrs pēc savām interesēm un vēlmēm varēja jauki pavadīt laiku, tikai vajadzēja iepazīties ar programmu un saplānot savu laiku. Paldies visiem, kuri ieguldīja savu laiku, izdomu un prieku Plūdoņa ielas svētkos.

pirms 4 gadiem, 2014.05.24 22:26

baušķenieks

tā vis gluži nav. mēs visi esam mūsdienu cilvēki, kuri daudz redzējuši un nekvalitatīvas,ātrumā radītas, paviršas lietas nevar patikt, pat patriotisma dēļ.
un te nu nemaz nav runa par kopšanu, kārtošanu, labu darbu vai godināšanu.

pirms 4 gadiem, 2014.05.25 08:30

Vietējās ziņas