Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Svētki Vecumnieku novadā – gaidāms arī «zaķu» skrējiens 1

Vecumnieku novadā Lieldienas svinēs visos pagastu centros un arī citās apdzīvotās vietās. Piedāvājumi dažādi – Stelpes pagastā «Lieldienu ekspresis», bet Misā – «zaķu» skrējiens.

Svētku atzīmēšana sāksies sestdienas, 26. marta, rītā, kad Vecumnieku tirgus laukumā paredzēts Lielais Lieldienu tirdziņš ar kultūras programmu. Plānoti Vecumnieku tautas nama amatiermākslas kolektīvu priekšnesumi, lielās Lieldienu olas dekorēšana, olu krāsošana un ripināšana, rotaļas un danči kopā ar Lieldienu zaķi un Bārbeles folkloras kopu «Tīrums», lauku trušu izstāde «Trīs truši ciemā». Būs uzņēmuma «Latvijas Maiznieks» un novada mājražotāju telts. Tā liecina pašvaldības sniegtā informācija.

Bārbelē šoreiz 26. marta vakarā būs diskoballe, bet Lieldienām veltīts pasākums notiks 2. aprīlī. Tikmēr Bārbeles kolektīvi būs sastopami ne tikai Vecumnieku tirgū, bet arī citos pasākumos.

Svētdien, 27. martā, Kurmenes parka estrādē iedzīvotāji aicināti uz Lieldienu svinībām kopā ar Bārbeles folkloras kopu «Tīrums», kā arī rotaļām ar amatierteātra «Kurmene» aktieriem. Tūlīt pēc tam «Tīrums» dosies uz Stelpes pagastu, kur trīs stundās apdzīvotās vietas apmeklēs «Lieldienu ekspresis». Folkloras kopa un Stelpes pagasta amatiermākslinieki un skolēni dziedās, dejos un ar Lieldienu tradīcijām iepazīstinās ļaudis vispirms Nīzeres centrā, tad Stelpes tirgus laukumā un arī Beitiņos.

Tikmēr Vecumnieku pagasta Misā jau būs noslēdzies Lieldienu iešūpošanas sarīkojums. Gaidāmas spēles, rotaļas, šūpošanās, olu kaujas un līdzi paņemto olu ripināšana, kā arī Lieldienu zupas baudīšana. Mazie iedzīvotāji aicināti ierasties zaķu tērpā, lai dotos Lieldienu «zaķu» skrējienā apkārt Misas tautas namam.

Valles saieta namā svētdien notiks knaulēšanās ar līdzi paņemtām olām un citas Lieldienu aktivitātes. Tām sekos Lieldienu koncerts, kurā uzstāsies vēl viens Bārbeles pagasta amatierkolektīvs – jauniešu deju kopa «Rakari».

Skaistkalnē Lieldienu svinības ievadīja jau 24. martā ar sarīkojumu un teātra izrādi «Teātris un es». Lieldienas Skaistkalnē noslēgs ar balli svētdienas vakarā.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

nesaprotu

Kāda saistība kristiešu miroņa augšāmcelšanai ar visām pieminētajām izdarībām un otrādi. Pilnīgs sviests!

pirms 2 gadiem, 2016.03.26 09:31

Vietējās ziņas