Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Svētkos Bauskā piedalīsies pusotra tūkstoša skolēnu 7

Bauskas pilskalna estrādē rit intensīvi mēģinājumi Bauskas novada dziesmu un deju svētku «Pats skani, līdzi skani pilsētā, kur satiekas!» noslēguma koncertam. Skatītājus uz to gaidīs piektdien, 29. maijā.

«Bauskas Dzīve» apmeklēja deju kolektīvu mēģinājumu trešdien, 27. maijā. Vecsaules pamatskolas mazie dejotāji bija uz brīdi piesēduši skatītāju solos.

«Es ļoti gaidu koncertu Bauskā, arī lielos Dziesmu svētkus Rīgā. Mēģinājumi nedaudz nogurdina, taču dejot nav grūti, man ļoti patīk,» tāds ir 4. klases skolnieces Līvas Mikaines viedoklis. Klasesbiedrene Elizabete Līcīte viņai piekrita un piebilda, ka svētku repertuārā vislabāk patīk deja «Maize aug». Tā ir gara un interesanta. Sanita Cera savukārt skaidroja, ka dejotāji un dziedātāji ir lieli ieguvēji, salīdzinot ar tiem, kas nekur neiesaistās. Var doties uz koncertiem, daudz ko redzēt, iepazīt jaunus draugus.

Vecsaules pamatskolas deju kopa «Adatiņa» ir vienīgā pārstāve no lauku pamatskolām, kas ieguvusi tiesības dejot svētkos Rīgā. Bauskas bērnu un jauniešu centra direktore, Bauskas novada XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku koordinatore Benita Svareniece «Bauskas Dzīvei» pastāstīja, ka Bauskas novads ar 650 svētku dalībniekiem ir piektā kuplākā delegācija Rīgas svētkos.

«Taču šie nav visi dziedošie, dejojošie un citādi sevi radoši apliecināt spējīgie bērni novadā. Tiem, kas neieguva tiesības piedalīties pasākumos Rīgā, esam organizējuši svētkus Bauskā. Redzot, cik cītīgi un aizrautīgi skolēni, viņu pedagogi gatavojas, ar kādu atbildības izjūtu iesaistās vecāki, esmu pārliecināta, svētki Bauskā būs tikpat daudz pozitīvām emocijām pildīti kā Rīgā,» stāsta B. Svareniece.

Koncertā «Pats skani, līdzi skani pilsētā, kur satiekas!» piedalīsies 1500 dalībnieku no visa Bauskas novada. Pilskalna estrādē dziedās arī viesi – kori no Iecavas un Misas vidusskolas, muzicēs Skaistkalnes pūtēji. Koncerta programmā ir 32 kompozīcijas: dejas un kora dziesmas. Deju kolektīvu virsvadītāja ir Ligita Irbīte, koru virsvadītāja – Ilze Žubēre. Koncertmeistare ir Ineta Pilverte, svētku pasākumu vadīs skolēni Leina Simanoviča un Andris Kāposts.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

basainām kājiņām dejojot

Cik skaisti, ja vēl nebūtu tik daudz noģībušu bērnu! Savesti no malu malām, dzert nedod, ēst nedabon un tik mēģina. Plika skatuve, saule un deja,

pirms 4 gadiem, 2015.05.28 16:05

Oui

Un plus vēl varu iedomāties to bardaku ar sastrēgumiem dēļ Kalna ielas asfaltēšanas. Lai bērniem izturība !!!

pirms 4 gadiem, 2015.05.28 18:18

...basainām kājiņām dejojot...

Jā, māmiņ, tāds nu ir tas lielo un mazo dancotāju liktenis. Rūdījums. Priecājaties, ka nelīst lietus un nav auksts, jo dancotājiem jādejo jebkuros laika apstākļos! Lai bērnam dancotprieks un labi laika apstākļi! Nu jau izaugušas dancotājas māmiņa.

pirms 4 gadiem, 2015.05.28 21:56

vecāks

Nesaprotu ,kāpēc tādi komentāri radušies?Katrā skolā vēl bez deju vadītājas ir ārpusklases organizātori. Tie ir , kuri var nodrošināt bērnus ar ūdeni pārtiku, un citus oorganizātoriskos pasākumus.Es kā vecāks saprotu , ka deju skolotājai jāatbild par deju kvalitāti.

pirms 4 gadiem, 2015.05.28 22:11

vecākam

Ārpusklases darba organizatori ir tikai lielajās skolās, un arī tur drīz nebūs, jo nepārtraukti tiek samazināts vietnieku likmju skaits.

pirms 4 gadiem, 2015.05.29 07:26

saules dūriens

Mīļās mammiņas! Iedodiet tiem saviem bērniem vismaz cepurīti, minerālūdens pudelīti līdzi, nevis gudrus komentārus rakstiet.

pirms 4 gadiem, 2015.05.29 01:09

saprāts

Beidzot būs sapratuši, ka ,nav vajadzīgi skolotājiem pakaļ staigātāji , tāpat visu smagumu iznes audzinātāji. Labāk šo naudu sadalīt audzinātājiem par ieguldīto darbu ārpusstundām.

pirms 4 gadiem, 2015.05.29 10:29

Vietējās ziņas