Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Svin Latvijas dzimšanas dienu 3

Šonedēļ Latvija svin valsts proklamēšanas 99. gadadienu. Svētku koncerti dažviet jau izskanējuši, citur mākslinieki tikai gatavojas uzstāties.

Izglītības iestādēs svinības tradicionāli notiek pēdējā mācību dienā pirms brīvdienām. «Bauskas Dzīve» piektdien, 17. novembrī, apmeklēja svētku koncertu Vecsaules pamatskolā. Īpaša noskaņa radīta jau pie ieejas izglītības iestādē. Tur zālājā no svecītēm izlikta Latvijas kontūra, sarkanbaltsarkano lentu noformējums skatāms klašu telpās, skolotāju istabā, arī zālē.

Svētku koncertam šogad vadmotīvs piesaistīts literāta Jāņa Jaunsudrabiņa 140. dzimšanas dienai. Uzvedumā «Piemini Latviju!» skolēni lasīja fragmentus no J. Jaunsudrabiņa darbiem. Arī priekšnesumi bija gatavoti, iekļaujot tos stāstā par četriem Latvijas gadalaikiem. Emocionāli koncertu iesāka topošie skolēni, pagaidām vēl bērnudārza audzēkņi. Sanākušie priecājās ne tikai par mazuļu dziedāt un dejotprasmi, bet arī jaunajiem tērpiem. Tie tapuši, iesaistoties projektā «Mēs savam novadam».

Vecsaules skolas audzēkņi lasīja pašu sacerētos tēlojumus un dzejoļus. Mīļi un interesanti bija skolēnu zīmējumi, kuri tapuši, iedvesmojoties no J. Jaunsudrabiņa darba «Baltā grāmata». Daudzbalsīgs bija mazāko klašu kora dziedājums, pirmo reizi plašākai publikai savas muzikālās prasmes atrādīja audzēknis Tomass Vilkaste. Puisis Latvijai veltīto melodiju izpildīja repa stilā. Ar interesi varēja vērot, kā skolēnu ikdienā arvien vairāk ienāk modernās tehnoloģijas. Lasot dzejoļus, dažiem bija špikerītis papīra lapas formātā, citi piemirsušos vārdiņus meklēja viedtālruņos.

Līdz ar skolēniem dziedāja un dzeju lasīja arī pedagogi. Ar centību un lielu atbildības sajūti koncertu vadīja dvīņi Līga Krista un Jānis Kristiāns Ratiņiki.

Pasākums bija sirsnīgs, emocionāls, svētku noskaņu raisošs. Kā atzina skolotāja Lauma Zariņa, šādos pasākumos skolēni atrāda ne tikai savas dzejas lasīšanas vai dziedāšanas prasmes. Te skolēni mācās, kā korim pareizi uziet un nonākt no skatuves, kā stāvēt, kur likt rokas priekšnesuma laikā. Bērni iemācās, ka nedrīkst staigāt pa zāli, kamēr priekšā kāds uzstājas. To var darīt pauzītēs. Ne bez pedagogu norādēm skolēni svētku koncertam bija saposušies svinību drānās. Vairumam audzēkņu pie apģērba rotājās sarkanbaltsarkanās lentītes.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Mamma

Tie mazie tautu deju dejotātiji tik mīļi!

pirms 11 mēnešiem, 2017.11.18 11:03

Es!

Liels paldies arī mūzikas skolotājai, par izdevušos koncertu!

pirms 11 mēnešiem, 2017.11.21 10:16

Vietējās ziņas