Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Svitenē ir tiltiņš ar savu teiku 2

«Raganas laipiņa» - šāds nosaukums dots tiltiņam Svitenes centrā. Tas ved pāri Virsītes upei no Saulesdārza uz muižas parku. Tiltiņu ir iecienījuši gan jaunieši, kas no ciemata dodas uz sportiskām aktivitātēm parkā, gan skolasbērni un citi ciemata iedzīvotāji. Ceļš no ciemata uz mācību iestādi un parku saīsinājies. Ideja pieder vietējai skolotājai Guntai Novikai. Viņa, Vita Reinfelde, Pēteris Grabovskis, Vladislavs Noviks un Jeļena Jonase sagatavoja pieteikumu projektu konkursam «Iedzīvotāji veido savu vidi 2010», ko līdzfinansē Nīderlandes fonds «Koninklijke Nederlandsche Heidemaatschappij». Laipiņu izgatavoja Vladislavs Noviks, Pēteris Grabovskis sagādāja nepieciešamo, uzstādīšanā palīdzēja Gints Reinfelds un Edgars Brūveris, stāsta sviteniece Vita Reinfelde.Viņa stāsta, kāpēc tāds nosaukums. «Sākot pētīt Svitenes vēsturi, atklājām, ka 1920. gadā gandrīz šajā pašā vietā bijis gājēju tiltiņš. Tas minēts Imanta Lancmaņa grāmatā «Svitenes muiža. Bērsteles muiža.» Pie Raganas laipiņas var izlasīt arī teiku,» stāsta Vita Reinfelde.Nostāsts ir šāds: viduslaikos notikušas raganu medības un Svitenē dzīvojusi Līna, kurai bija pienīgākas govis, ražīgāki labības lauki, nekā citiem. Skaudīgie kaimiņi nolēmuši, ka Līna ir ragana un jāsoda. Nolēmuši viņu pārbaudīt - Virsītes upei pārmetuši kārti, pār kuru Līnai ar aizsietām acīm bijis jāpāriet. Ja iekritīs upītē un nenoslīks, tad viņu tiesās kā raganu. Kārts sašūpojusies, Līna iekritusi upē un noslīkusi.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Haris

Sveiciens Vladislavam !!! Lai Tev veicas- Ripuli ! Haris - Jelgavā.

pirms 7 gadiem, 2011.08.06 18:09

pele

Tā ir mana bērnības puse, sirds joprojām velk uz turieni. Paldies tiem kas kopj šo romantisko Latvijas stūrīti! Lai izdodas arī citas ieceres!

pirms 7 gadiem, 2010.10.10 11:01

Vietējās ziņas