Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Svitenē jaunizbūvētajā sporta laukumā ledus izveide nesekmējas 10

Pagājušajā gadā Rundāles novada vadība sviteniekiem solīja, ka modernajā sporta laukumā, kura izveidi finansējusi gan Eiropas Savienība (ES), gan novada nodokļu maksātāji, nodarboties ar daudzveidīgām sporta aktivitātēm varēs gan vasarā, gan ziemā. Taču uzliet slidošanai derīgu ledu joprojām nav izdevies, piektdien, 2. martā ziņoja TV spektrs.

Iemesls esot speciālais segums. Vaiņodnieku pieredze gan liecina, ka izdarīt to var, tikai tas ir dārgi un laikietilpīgi.

Pagājušajā vasarā mazākajā Rundāles novada pagastā Svitenē tika uzbūvēta daudzfunkcionālā sporta arēna. Ziemas prieku cienītāji jau tolaik iztēlojās kā spēlēs hokeju, un solīja brālīgi sadalīt laiku ar vienkārši slidot gribētājiem. Tomēr jaunajā sporta būvē izdevies noorganizēt tikai vasaras pasākumus.

“Tā kā šeit bija problēmas, kad sākās lielais sals ar ledu, tad hokeja turnīri tika novadīti uz dīķiem (..) Vasarā bija kārtībā. Vietējie iedzīvotāji nāk bumbas spēlēt vakaros,” sacīja Rundāles novada Sporta nodaļas vadītāja Ieva Kirkila.

Iestājoties aukstajam laikam, svitenieki mēģinājuši uzliet ledu, tomēr ūdens spītīgi no laukuma tecējis nost, un ledus kārta neveidojusies.

Uzņēmuma “Buildimpeks” vadītājs gan noliedz, ka pie tā vainojami būvnieki. “Tur ir viena nianse, jo tas segums ir ūdenscaurlaidīgs. Lai vasarā neveidotos peļķes, tika izmantots  gan ūdenscaurlaidīgs asfalts, gan gumija. Tas nav parasts asfaltbetons, bet porasfalts. Projekts nebija dīvains. Pasūtītāji ir dažādi, un prasības ir dažādas,” norādīja SIA “Buildimpeks” valdes loceklis Edijs Ekmanis.

Rundāles novada izpilddirektors Aigars Sietiņš piezīmē, ka nav varējuši iedomāties, ka šis zemes slānis zem seguma arī ziemā turpinās vadīt projām ūdeni.

Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) Vides un būvzinātņu fakultātes vadošais pētnieks telefonsarunā skaidro, ka šis, visticamāk, esot gadījums, kad divus zaķus ar vienu šāvienu nebūs izdevies nošaut. “Var būt, ka iespējams uzlikt kādu divu milimetru plēvi, bet tas būs dikti dārgs pasākums. Uz to uzlej ūdeni, un, kad piesalst, uzaudzē līdz vajadzīgam biezumam,” sacīja LLU Vides un būvzinātņu fakultātes vadošais pētnieks Guntis Andersons.

Svitenieki tā arī darījuši, tomēr ledus joprojām ir nelīdzens. Pašvaldībā aplēsts, ka ledus uzliešanai uz 15 metrus platā un 30 metrus garā laukuma jau iztērēti ap 280 eiro, un būšot nepieciešami vēl ap 100 eiro. Vaiņodē, kur identiska sporta arēna uzbūvēta pirms vairākiem gadiem, gan esot iemanījušies ar ledu pārklāt arī ūdenscaurlaidīgo segumu. Tam gan esot nepieciešamas 12 stundas darba pie vismaz -5 grādu temperatūras. Turklāt ūdens nevis jālej, bet jāsmidzina. Sporta arēnas izbūve Svitenē izmaksājusi vairāk nekā 126 000 eiro, no kuriem pašvaldības finansējums ir gandrīz 82 000 eiro.


Pievieno komentāru

Komentāri 10

metode

Vajag jau vasarā smidzināt ūdeni, lai tas ir daudz.

pirms gada, 2018.03.03 13:30

Ledus

Nu nav tur ar galvu kārtībā, nu nav. Nav jau vairs pat smieklīgi. AO pats vispār saproti, ko liec darīt, saviem padotajiem.

pirms gada, 2018.03.03 13:37

Ai

Sietiņ, ne pirmā reize, kad dzirdam - mēs nedomājām, nevarējām iedomāties, pārsteidza nesagatavotus!!!
Vairāk ar domāšanu jānodarbojas! Un visiem tajā ēkā.

pirms gada, 2018.03.03 15:43

Paga paga

Segums NAV paredzēts kā slidotavas pamats! Porains betons: piesūcinās ar ūdeni, sasaldēs un ar betonu cauri.
Ar galviņu Sviteniešiem viss kārtībā?

pirms gada, 2018.03.03 20:22

Ivars-zemnieks

Par poraino betonu piekrītu pilnībā, jāiedziļinās visā, kas pateikts video, lai izlobītu galveno.
Kad uzsāka darbu pie projekta, viens no galvenajiem punktiem bija ziemas spēļu sekmēšana, līdz ar to varu piebilst, ka priojektēšanas laikā atkal neviens nav piefiksējis šo būtisko sīkumu.
Gaidīsim kas tad būs ar asfaltu, varbūt arī sagaidīsim vien šķembas ar betona piejaukumu labākanā gadījumā, ja Viona vispār spēs izdarīt, spriežot pēc tā cik haotiski tika zāģēti krūmi.

pirms gada, 2018.03.04 07:05

abloms

Okmanim baigais abloms!
Jānoliek mandāts!
tas pats būs ar ceļu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

pirms gada, 2018.03.04 10:27

T

Ar to laukumu ir ļoti interesanti, tur pat tīklu nevar uzlikt, lai spēlētu tenisu, jo trubas diametrs nesakrīt ar caurumu, kas iebūvēts laukumā, kurš klauns pieņēma to objektu? ja tur viss ir pakaļā???? cerams ar ceļu nebūs tas pats????

pirms gada, 2018.03.04 13:23

sss

Mazākajā pagastā.Kam?Tāpēcka priekņieks tagad tur dzīvo?

pirms gada, 2018.03.04 17:42

knars

naudu iesņauca kabatā, tas arī viss. Tāpēc ir sūdīgs laukums, vietām nosēdies, kvalitāte zem katras kritikas.

pirms gada, 2018.03.04 19:22

Vietējais

Laukums ir sūdīgi uztaisīts.bruģis jau pie atklāšanas nebija pieņemamā stāvoklī.nerunāsim vēl par pārējo.naudas izšķērdēša

pirms gada, 2018.03.05 12:51

Vietējās ziņas