Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Svitenē rīko tikšanos ar mākslinieci un rakstnieci Dinu Zoldneri 2

Rundāles novada Svitenes bibliotēkas konferenču zālē sestdien, 10. decembrī, notika Dinas Zoldneres grāmatas «Izdzīvot meiteņu paradīzē» prezentācija un tikšanās ar autori.
 
Ideja par grāmatas prezentāciju Svitenē pieder māksliniecei Īrai Rozentālai, kura ar darba autori jaunībā kopā ir studējusi mākslu. Grāmatas atvēršanas svētki notika 19. decembrī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā – Gaismas pilī.

Šis romāns ir D. Zoldneres pirmā grāmata. Pēc profesijas viņa ir dizainere un pirms deviņiem gadiem dibināja savu uzņēmumu «Dina», kas veido interjera dizainus. Iepriekš ir strādājusi arī Suntažu internātpamatskolā, Liepupes vidusskolā, Limbažu vidusskolā, kur mācīja zīmēšanu, ētiku, psiholoģiju un kultūras vēsturi.

Māksliniece stāsta, ka rakstniecība viņai nav sveša. Skolas laikos tapuši raksti, materiāli avīzei, strādājot par skolotāju, veidojusi lugas. Viņasprāt, radoši cilvēki var izpaust sevi dažādos veidos un jomās. Vienas profesijas rāmjus sev uzliek paši indivīdi.

Grāmata «Izdzīvot meiteņu paradīzē» ir rakstnieces domu un jūtu, bet ne notikumu autobiogrāfija, atzīst D. Zoldnere. Uz grāmatas vāka ir mākslinieces zīmējums, un to var izprast vien tad, kad romāns izlasīts, skaidro rakstniece.

Pasākuma apmeklētāji varēja iegādāties parakstītu literāro darbu. To nopirka arī pensionāre Helēna Jaunzeme, kura bija ieradusies uz grāmatas prezentāciju. Viņa atzina, ka stāstījums par darbā aprakstītajiem piedzīvojumiem un varoņiem bijis intriģējošs, tāpēc ar lielu interesi lasīšot grāmatu.

Sarīkojuma noslēgumā māksliniece Īra Rozentāle rakstniecei dāvināja gleznu, ko nosauca grāmatas vārdā «Izdzīvot meiteņu paradīzē».

Pievieno komentāru

Komentāri 2

lauciniece

Nu - Tevi gan neredzēju šajā pasākumā, un grāmatas jau nu Tu arī noteikti nelasi, ja pat vienu vārdu bez kļūdām neesi spējīgs uzrakstīt...
Tikšanās bija ļoti interesanta, arī grāmatu izlasīju - vienā elpas vilcienā. Paldies Īrai un Ārijai.

pirms 5 gadiem, 2015.01.11 16:39

Vietējās ziņas