Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Svitenē turpinās ceļa remonts 1

Rundāles novadā turpinās ceļa posma Pilsrundāle–Svitene rekonstrukcija 7,45 kilometru garumā. Šo ceļu pašvaldība pārņēmusi no valsts. Remontu paredzēts pabeigt līdz šī gada 10. decembrim.

Patlaban ceļa būves darbi ritot raiti. Ceļu apmales pilnībā apbērtas ar šķembām, kā arī veikti labiekārtošanas darbi. Vēl jāklāj asfalta segums, informē Rundāles novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Ilvija Tetērina.

Veicot remontdarbus, SIA «Viona» Svitenē, ceļa posmā apmēram 472 metru garumā,  zem vecās smilšu kārtas uzdūrusies bruģim. Domas dalās – daži to uzskata par bruģi, bet citi – par laukakmeņiem, kas pabērti apakšā kādreiz, veidojot šo brauktuvi. Pašvaldība informējusi Kultūras mantojuma pārvaldi, un sarunās vienojušies, ka akmeņi tiks saglabāti un pārklāti ar asfaltbetona kārtu, informē domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis.

Jāpiemin, ka Pilsrundālē, ceļa posmā gar pili uz Dzirnupes pusi, ārpus projekta tika veikts seguma remonts vairāk nekā 200 metru garumā, veco asfaltu nomainot pret jaunu. Darbu izpildīja piecu darbdienu laikā Jelgavas firma SIA «Kulk». Šim pasākumam iedalīja 55 000 eiro lielu finansējumu. Šāds darbs bija jāveic, jo, pārņemot no valsts pašvaldības īpašumā brauktuvi un «Latvijas Valsts ceļiem» nododot dokumentāciju pašvaldībai, atklājies, ka «uz papīra grantētais seguma garums nesakrīt ar dabā reāli esošo», paskaidroja pašvaldībā.

«Es pats strādāju uz Pilsrundāles–Svitenes ceļa. Vedu tur šķembas un smiltis. Noteikti tagad izskatās labāk nekā iepriekš, jo pirms būvdarbiem ceļš bija kritiskā stāvoklī. Liels jautājums ir, cik ilgi jaunais segums izturēs, manuprāt, tikai pāris gadu, bet tad jau manīs,» stāsta svitenieks Viktors.

Dičpēteru ģimene priecājas par projekta realizēšanu: «Mēs ļoti gaidām, kad ceļu sataisīs, kaut gan bieži tur nebraucam. Vairāk mums sanāk pārvietoties pa Svitenes ceļu, kas ved uz Elejas šoseju, jo tur dzīvojam, tāpēc būtu ļoti jauki, ja to arī salabotu. Vasarā nevarējām attaisīt logus vaļā, jo lielās satiksmes dēļ daudz putekļu nāca iekšā.»

Projekta plānotās kopējās izmaksas ir 2 245 525,93 eiro; Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai finansējums ir 1 170 000 eiro, Rundāles novada domes līdzfinansējums – 1 075 525 eiro.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Zemnieks

"Patlaban ceļa būves darbi ritot raiti. Ceļu apmales pilnībā apbērtas ar šķembām, kā arī veikti labiekārtošanas darbi. "

Kur tas ir izdarīts? Pilnībā>

pirms 6 mēnešiem, 2018.10.17 12:27

Vietējās ziņas