Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Svitenes muižu ieskandina sarīkojums «Satiekamies mūzikā» 2

Rundāles novada Svitenes muižā, kur skolēni apgūst mākslas zinības, jauno mācību gadu piektdien, 26. augustā, ieskandināja pirmais sarīkojums «Satiekamies mūzikā».

Svitenieku jaunākā paaudze un citi novadnieki muižā un parkā pavadīja pusi dienas, piedaloties ģitāras spēles meistarklasē, izbaudot vietējo un lietuviešu jauniešu kopīgu koncertu, kā arī mielojoties ar pankūkām.

Meistarklasē novada jaunie mūziķi saņēma ģitāras profesionāļu Riharda Lībieša un Ginta Smukā padomus. Viņi savu meistarību ierāda jauno ģitāristu sesijās Madonā, muzicē līdzvērtīgi pasaules ģitāras virtuoziem. Demonstrējot veidus, kā efektīvāk izpildīt ģitāras sologājienus, Rihards un Gints ieteica, kuras stīgas labāk iegādāties katram spēles veidam, lai tās netrūktu tik bieži. Rihards atzina, ka reizumis stīgu komplekts ar viņa spēles stilu iztur vien pāris koncertu.

Ģitāras meistari «Bauskas Dzīvei» sacīja, ka Svitenē ir pirmo reizi, tāpēc pārsteigti par skaisto vietu, kas nav tālu no slavenās Rundāles pils. Viņi būtu gatavi braukt atkal, publikai vēlot nākamreiz būt aktīvākai un nekautrēties izvaicāt par ģitārspēles niansēm. Dalībniekiem bija iespēja kopā ar meistariem iemēģināt roku perkusiju spēlē.

Līdz ar meistarklases noslēgumu Svitenē ieradās un uz skatuves iekārtojās Pasvales grupas «Marabu» jaunākā vienība. Mākslas skolas vadītāja Lilita Lauskiniece ciemiņus «noskatījusi» teātra festivālā Lietuvā. «Marabu» pamatsastāvs ir kaimiņvalsts festivālu laureāti.

Rundāles jauniešu grupas «Jumts» dalībnieki, kas kopā muzicē gadu, uzreiz atrada kopīgu valodu ar lietuviešu domubiedriem. Lietuvas jaunieši iemēģināja skatuvi un zāles akustiku, ar aizrautīgiem ritmiem pieskandinot visu ēku un atraujot no filmu skatīšanās jaunāko publiku.

Priekšnesumus sniedza «Jumts», «Marabu» un viņu pedagogi, izmēģinot arī «jam» jeb kopusspēlēšanas sesiju. Spēkus visi pēcāk atguva, mielojoties ar muižas ķēķī ceptām pankūkām.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Vietējās ziņas