Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Svitenes skolas 180 gadu jubileju svinēs sestdien 5

Rundāles novada Svitenes skolas 180 gadu jubileja tiks svinēta 16. jūlijā Pilsrundāles vidusskolas struktūrvienības Mūzikas un mākslas skolas telpās jeb Svitenes pilī.

Svitenes skolas un pils muzeja vadītāja Gunta Novika stāsta, ka uz jubilejas svinībām aicināti visi bijušie mācību iestādes absolventi, skolotāji, darbinieki un visādi citādi ar skolu saistītie ļaudis.

«Pagājušajā skolas jubilejā pulcējās ap 200 absolventu,» atceras Gunta Novika. Cilvēkus visvairāk interesē attēli, žurnāli un citi vēstures ieraksti, kuri apliecina absolventa piederību skolai. Jubilejas pasākums ir iespēja tikties sen neredzētiem skolasbiedriem, draugiem, darbiniekiem un paziņām.

«Svinīgajā sarīkojumā klātesošos priecēs Svitenes pagasta folkloras kopa «Svitene», un Svitenes skolas bērni zāli pieskandinās ar jaukām un skanīgām dziesmām. Ciemiņi varēs apskatīt pili, iesēsties savā skolas solā, kavēties atmiņās un apmainīties ar stāstiem. Jubilejas svinības ir liels iegansts, lai atbrauktu uz Sviteni un atcerētos skolā piedzīvoto,» pārliecināti saka Gunta Novika.

Kad skolai apritēja 100 gadu, tika izdota mācību iestādes vēstures hronikas grāmata, kurā aprakstīta tās vēsture, absolventu gaitas. Skola 100. jubileju svinēja 1938. gadā, jo svētki aizkavējušies un pārcelti remontdarbu dēļ.

Svitenes pili skolas vajadzībām atdeva tās saimnieki. Vēstures dati liecina, ka pēckara laikā vienā klasē izglītojās pat 46 skolēni. «Lielajās klasēs mācījās pēckara bēgļi, kuri atgriezās mājās. Daži audzēkņi bija vecāki, citi jaunāki. Karš nevienu nežēloja, un mācīties gribētājus skola neatraidīja,» stāsta G. Novika.

Svitenes skola bija viena no pirmajām vidusskolām Latvijā, kura darbojās no 1949. līdz 1963. gadam. Vidusskola beidza pastāvēt slikto ceļu dēļ, un ļaužu pieplūdums ciemā krietni mazinājās.

Reģistrācija Svitenes skolas jubilejas sarīkojumam sākas 16. jūlijā no plkst. 17, svinīgais pasākums ar koncertu plkst. 18, pēc tam – balle, pils un muzeja apskate.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

bijusi skolniece

kam tā jubileja Novikai vai skolai?

pirms 3 gadiem, 2016.07.13 16:22

pele

Cikos svētdienas rītā autobuss uz Bausku? Noteikti gribu piedalīties, žēl tikai, ka daudzi mūsējie nekad vairs neatnāks ciemos... Ja nu vienīgi sapnī.

pirms 3 gadiem, 2016.07.14 12:57

Liene

Sarakstā atradu ka Svētdienās sāk kursēt tikai 15.00

pirms 3 gadiem, 2016.07.15 11:17

Vietējās ziņas