Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Talkā savāks mežā izgāztos atkritumus 1

Iecavas novada jātnieku sporta bāzē «Drostalas» Zorģu apkaimē Lielās talkas dienā plānots tīrīt ceļmalas un savākt mežā izgāztos būvgružus, «Bauskas Dzīvei» vēsta centra vadītāja Linda Arāja.

Izgāztu būvgružu kaudze tuvējā mežā pie jātnieku takas atklāta pērn rudenī izjādes laikā, stāsta L. Arāja: «Pirms diviem gadiem iepriekš mežā atstāto miskasti izvācām, bet pērn rudenī zirgs jājot sabijās no jaunas nelegālās izgāztuves. Tā ir bedre mežā ar 40 maisiem reģipša, kartona, stiklu, papīra, iepakojuma atliekām, kas nule bija speciāli te atvestas un izgāztas. Vēlamies to savākt un sašķirot, lai sakoptu vidi. Reizumis ceļmalās atrodam pamestus atkritumu maisus, ko kādam bijis slinkums ielikt miskastē, taču būvgružu izgāšana mežā ir sevišķi nepatīkama.»

Jātnieku centra apkārtnē 13 kilometru garumā tiks notīrītas pašvaldības ceļu malas, savācot atkritumus un netīrumus. Ap laukumiem tiks notīrīts un sadedzināts iepriekš noņemtais liekais apaugums. «Šis darbs jāpadara pirms šķeldotāja un restrukturizācijas frēzes teritorijas labiekārtošanas gaitā,» skaidro L. Arāja.

«Drostalās» talciniekus kārtīgi nostrādinās, taču visu dienu skanēs mūzika, pēcpusdienā pēc talkas visi varēs iebaudīt saimnieces vārīto ugunskura zupu. «Piepalīdzot jātnieku sporta centra lielākajām audzēknēm, sasedlosim mierīgākos zirgus un kā pateicību piedāvāsim talciniekiem izjādi,» teic Linda.

Talkas koordinatore Iecavas novadā Sarmīte Avota «Bauskas Dzīvei» pavēstīja, ka talkai pieteikti arī Zorģi, kur ne tikai tīrīs, bet turpinās veidot apstādījumus. Ar koordinatori sazinājusies vēl viena novadniece, kura minējusi sakopjamu vietu.

«Tieši šādu attieksmi gribētos just no iecavniekiem – nevis gaidīt, kamēr norāda sakopjamo vietu, bet pašiem pamanīt un pieteikt tās, saņemot vajadzīgo maisu skaitu,» pauž S. Avota. Viņa piebilst, ka novadā dažādas vietas ar sabiedrības līdzdalību sakārtos arī atbalsta programmā «Iedzīvotāji veido savu vidi». Novada dārzniece kopā ar pārējo komisiju interešu grupu pieteiktās vietas apmeklēs 13. aprīlī.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

o jā

Zoŗģu ziņotāja Ērgle atkal ziņo!!!! Pilnīgi jau biju noskumusi - kas tad nu - Zorģi pagalam vai, ka neko neziņo

pirms 3 gadiem, 2016.04.12 13:41

Vietējās ziņas