Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Talko spītējot lietum un aukstumam (+video) 11

Lai arī atsaucība bija mazāka kā citkārt, tomēr Bauskas un Rundāles novados talcinieki sestdien, 24. aprīlī, paveica labus un derīgus darbus. Par to pārliecinājās arī «Bauskas Dzīve», apciemojot talciniekus Svitenē, Rundālē, Saulainē un Bauskā. «Kādam jau tas ezera krasts beidzot jāsakopj. Pašu cilvēki, makšķernieki, jaunieši esam te visu piemēslojuši. Arī palu ūdeņi visādu drazu sanesuši,» organizējot talcinieku rosīšanos tā saucamā Svitenes ezera krastā, teic talkas vadītājs Jānis Liepa. Sakopt ezermalu, arī parku pagasta centrā ieradušies ap 50 vietējo ļaužu. Talciniekiem sarūpēti ap 500 balto maisu. Drīz vien atklājas, drazu ir daudz vairāk, tāpēc maisi jāgādā vēl.Pilsrundāles ļaudis rosās gan Mežotnes pilskalnā, gan pie vecās baznīcas. Pensionāre Dzidra Ročāne ir no Viesturu pagasta. Jau vairākus gadus pensionāru padome uzņēmusies tāda kā šefību par Mežotnes baznīcas apkārtnes sakopšanu. Ina Udalova atzīst, šāda talkošana ir lieliskā kopā sanākšanas reize. Lielā pulkā strādājot, var daudz vairāk paveikt, un pēc tam priecāties par padarīto.Saulaines profesionālās vidusskolas audzēkņi mācību iestādes apkārtni kopuši visu aizvadīto nedēļu. Satīrīts parks, Kaucītes krasti. Daži darbi palikuši vēl nepadarīti, tos steidz paveikt talkotāji sestdienas rītā. Pasniedzēja Santa Dzene priecājas, ka lielie lietus mākoņi ātri pārskrien, strādātājus tikai nedaudz pabiedējot. Bauskas novada Lielās talkas koordinatore Andra Matuļenko informē, ka pilsētā strādā ap 300 ļaužu. Atsaucība tika gaidīta lielāka. Pieteikušās strādāt bija sešas ģimenes, arī dažas iestādes un uzņēmumi. Bauskas pilsētas pārvaldes nekustamo īpašumu galvenais speciālists Voldemārs Čačs uzteic Daiņa Freimaņa ģimeni, arī bāra «Easy» kolektīvu.Novada domes deputāti un administrācijas darbinieki čakli rosās Korfa dārzā. Te iestādītas sešas kļavas, viens skābardis, ap dīķi izveidots glīts nožogojums. Tapusi arī ziemciešu dobe, sakārtoti parka celiņi. Novada domes priekšsēdētājs Valdis Veips atzīst, ka pilsētnieku atsaucība varēja būt lielāka: «Cauri parkam ir nemitīga ļaužu plūsma, daudzi paskatās, viens otrs pat nosmīkņā, ka deputāti strādā, tomēr piestāt un palīdzēt visi ir kūtri. Neraugoties uz to, ir prieks, ka esam labiekārtojuši pilsētas parku.»Bauskas pilsētas kārtībnieks Aldonis Buls pastāstīja, ka kopjot apkārtni, gadījies arī kāds bīstams atradums. Mūsas krastā talkotāji uzgājuši nesprāgušu artilērijas šāviņu. Par to nekavējoties ziņots policijai. Savukārt deputāts Raitis Ābelnieks, rokot bedri kļavai Korfa dārzā, uzgājis mīnmetēju mīnas stabilizatoru. Savu nekaitīgo atradumu viņš nodeva glabāšanā skolas muzejā. Talciniekiem Korfa dārzā siltas pusdienas bija sarūpējušas 2. vidusskolas vecāku un pedagogu biedrības «Iniciatīvu centrs» aktīvistes. Strādātājiem bija iespēja mieloties ar zemnieku saimniecības «Strīķeri» gādāto zupu, pīrāgiem, arī karstu tēju un māju sieru.Talkotāju rosīšanos Bauskā vēroja arī Latvijas televīzija, veidojot ziņu tiešraidi.

Pievieno komentāru

Komentāri 11

raiča

"Novada domes deputāti un administrācijas darbinieki čakli rosās Korfa dārzā. Te iestādītas sešas kļavas, viens skābardis, ap dīķi izveidots glīts nožogojums." - un 27.04. vides serviss visu pārtaisa! ha, ha - vot tā ir štelle. Bet deputātiem un adminstrācijas darbiniekiem tā jau ir ikdiena.....

pirms 8 gadiem, 2010.04.27 09:00

vs

Šodien vides serviss jau pārtaisa domnieku sataisītos "darbus" sēta ap dīķi tiek rauta ārā un no jauna likta iekšā! Vai tā var! Lai nāk pāsi un labo - bildēs jau var redzēt, kurš to taisīja. Vai kociņus arī pārstādīs un 'velēnu līdzinās? Šviestas...

pirms 8 gadiem, 2010.04.27 08:56

paslinkais

Gan ir probllēma ,vienu pusīti dienas patalkoja, ir ko runāt. Mēs katrs esam gada laikā kādu papīriņu nometuši, bet izliekamies tik paštaisni. Tāds iespaids , ka talkotāji to neraksta, bet tie kas savu slinkumu grib attaisnot. Sakopsim savu zemīti.

pirms 8 gadiem, 2010.04.26 07:14

Diemžēl..........vairāk piemēslo....364,kā sakop......1...organizē kā gribi.... bet 100...latnieki.......?????nau jau tie
Čaklākie:(((( katram vienam... jau klāt nenostāvēsi....lai kā gribētossssssssssss!!!!!!
Bet sirdij.... tai nevajag skaitu.....sirds tā paņem sav vienu,,,,,,,, bet sirdij.........:))))))))

pirms 8 gadiem, 2010.04.25 23:05

iedzīvotāja

ja darbi bezdarbniekiem, pabalstu sanemejiem un "simtslatniekiem" būtu pareizi organizēti,tad visas nesakoptās vietas jau sen būtu sakoptas,nevis sagrūž darba vietās, kur dara darbinieku darbus. Pilsētas atbildigajām amata personām ( kārtībniekiem) vajadzētu vairāk sekot līdzi kas notiek pilsētā, sodīt ar lielu naudas summu arī tos suņu saimniekus,kuri nekaunās savus suņus vest nokārtoties uz bērnu laukumu un nesavākt suņa sūdus, arī citās vietās. Korfa dārza piemēslotājus - ēdot saulespuķu sēklas, dzerstoties, atstādami aiz sevis netīrību likt pašiem satīrīt, kaut ar steku palīdzību.mēnesi tādi reidi būtu un varbūt Bauskas cilvēki paliktu kulturālāki, dzīvotu tīrā un sakoptā vidē.

pirms 8 gadiem, 2010.04.25 20:56

sd

Paldies talciniekiem, strādājuši godam.Bija sakopta arī Mūsas trošu tiltiņa apkārtne, baltie maisi salikti Bērzkalnu pusē. Kāds neizsakāms sašutums mani pārņēma 25. aprīļa rītā , kad atkal mēroju šo ceļu un ieraudzīju izbērtu savākto atkritumu kaudzi, jo maisi acīmredzot bija nozagti. Pat nezinu kā komentēt šo faktu, cik tas ir nožēlojami, uz ko mēs ejam cilvēki?

pirms 8 gadiem, 2010.04.25 20:08

sd

Paldies talciniekiem. Viņi ir daudz padarījuši, ir sakopta arī Mūsas trošu tiltiņa apkārtne. Tiešām liels bija pārbraucot no Rīgas iet pa šo apkārtni un redzēt, ka B`

pirms 8 gadiem, 2010.04.25 19:57

zuupa

tiek speciali rikota pozitivisma akcija lai noverstu sabiedribas domas no patiesam problemam.

pirms 8 gadiem, 2010.04.25 13:06

Džek varabej

Vieni muļķi piemēslo otri muļķi tīra,bet kāds par šo labu piķi saņēma un tagad pēc labi padarīta darba var uzdziedāt Latvijas stilā .

pirms 8 gadiem, 2010.04.25 10:48

Vietējās ziņas