Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

«Tarkšķi» iegūst pirmās pakāpes diplomu Zemgales skatē 3

Iecavas «Tarkšķi» ceturtdien, 17. martā, Zemgales bērnu un jauniešu folkloras kopu skatē ieguvuši pirmās pakāpes diplomus, «Bauskas Dzīvei» pavēstīja kopas vadītāja Kristīne Karele.

Divām kopas grupām Vilces tautas namā bija jārāda septiņu minūšu programma par zirgu tēmu. Tas ir Valsts izglītības satura centra programmas «Pulkā eimu, pulkā teku» šī gada izpētes temats.

Vecākā «Tarkšķu» grupa izpildīja Rundālē pierakstīto un iecavnieku apdarināto «Gulu, gulu, miegs nenāca», kā arī dejoja divas kadriļas – Jurjānu Andreja Bramberģē pierakstīto «Balabasku» un Alsungas «Sešdanci».

«Iecavnieku dejotprasme tā iepriecināja žūrijas dalībnieci horeogrāfi Daci Circeni, ka viņa aicināja mūs piedalīties kadriļu konkursā aprīļa beigās Rīgā,» gandarīta K. Karele.

Jaunākā grupa izpildīja Iecavā pierakstītās ucināmās dziesmas, kas apvienotas ar nosaukumu «Tā jāj kundziņš», precību dziesmu «Trīs vasaras es baroju», kur solo braši dziedāja visi puiši, kā arī dancoja «Bērīt's, manis kumeliņis».

Abas grupas saņēma 1. pakāpes diplomu. Zemgales skatē piedalījās arī Bauskas 2. vidusskolas «Urdziņa», kas saņēma 2. pakāpes diplomu, kā arī Svētes «Vēlava», Kalnciema «Sudrabiņš», Šķibes «Dzīpariņi», Jelgavas «Dimzēns», Līvbērzes «Zemgaļi», Vilces «Rukūzīte» un Ozolnieku «Knipati».

Patlaban «Tarkšķi» gatavojas tradicionālās dziedāšanas konkursa pusfinālam 31. martā Ozolnieku vidusskolā, kā arī tradicionālās muzicēšanas konkursa pusfinālam 10. aprīlī Rīgas Skolēnu pilī. Konkursu fināli būs 23. aprīlī Rīgā, vēsta K. Karele.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Dzija

Augstākās pakāpes diplomus nevienam nepiešķīra?

pirms 3 gadiem, 2016.03.21 20:08

kamols

Folkloristiem tādu nav.

pirms 3 gadiem, 2016.03.21 21:17

Cienå

Patiesībâ Kristīne ir apbrīnojama, tik pozitīva, atvērta un sirsnīga

pirms 3 gadiem, 2016.03.21 22:27

Vietējās ziņas