Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

«Tarkšķiem» Zemgales konkursā kuplākais dalībnieku skaits

Iecavas kultūras namā piektdien, 27. martā, skanīgi aizritēja tradicionālās dziedāšanas konkursa bērniem un jauniešiem «Dziesmu dziedu, kāda bija» Zemgales pusfināls.

Iecavas kopai «Tarkšķi» tajā bija kuplākais dalībnieku pulks – 14 dziedātāji, «Bauskas Dzīvei» stāsta grupas vadītāja Kristīne Karele.

«Apgūto dziesmu klāsts mums ļoti plašs – šūpuļdziesmas, krustabu, ganu, precību, talkas dziesmas. Kopumā veicās ļoti labi, bērni tika saslavēti kā droši, skanīgi un atraisīti,» gandarīta pedagoģe, «galvenais, ko uzsvēra žūrija – var redzēt, ka viņiem patīk dziedāt tautiskas dziesmas.»

Desmit «Tarkšķi» aprīļa beigās piedalīsies konkursa finālā Rīgā. Iecavu pārstāvēs sešgadnieces Patrīcija Albuže un Marta Zakarīte, 4. klases skolniece Katrīna Jūlija Casno, piektklasnieces Nikolīne Mudure un Arta Volkova, Kristiāna Blaumane no 6. klases, astotklasniece Anna Patrīcija Karele, devītklasniece Kristija Laura Čipena, kā arī lielo meiteņu grupa, kurā dzied Katrīna Karele un Elīza Dzene.

No astoņām Zemgales bērnu folkloras kopām konkursā piedalījās piecu grupu bērni. Bija pārstāvēts Jelgavas «Dimzēns» un Šķibes «Dzīpariņi», ko vada skolotāja Velta Leja. Vilces grupu «Rukūzīte» vada Guna Čodare, Kalnciema «Sudrabiņu» – Dzintra Ķezbere. Kopumā Iecavā uzstājās 30 solisti vecumā no 6 līdz 16 gadiem un «Tarkšķu» piecu meiteņu grupa. Katram bērnam jāizpilda divas tautasdziesmas, vairākums to darīja a cappella jeb bez pavadījuma.

Žūrijā bija ilggadēja folkloriste zemgaliete Dace Prūse un etnomuzikoloģe Lauma Bērza.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas